Připravuje se největší frýdecko-místecký mejdan - Sweetsen Fest 2023

  • 22. května 2023,
  • 20:46,
  • Komerční sdělení

Letošní frýdecko-místecký festival Sweetsen Fest oslaví již 19 let fungování! Pořadatelé opět lákají na největší mejdan se skvělými kapelami. „Na letošním ročníku se představí všem dobře známá Kateřina Marie Tichá & Bandjeez, Tomáš Kočko & Orchestr nebo legendární Prouza. Dále pak nejlepší česká punk-rock´n´rollová kapela Degradace nebo třeba i Dolls In The Factory. To je jen zlomek toho co nás čeká na letošním Sweetsen Festu. Festival proběhne 15. až 17. června a vstup je stále zcela ZDARMA,“ komentuje letošní ročník ředitel festivalu Kamil Rudolf.

Koncept festivalu Sweetsen Fest je od svého vzniku postaven na několika jednoduchých myšlenkách. Mezi účinkujícími jsou jen soubory a osobnosti s vazbou na Frýdek-Místek a všichni vystupující umělci se vzdávají nároku na honorář. Neméně důležitý je charitativní podtext festivalu, kdy diváci sice mají tradičně vstup zdarma, ale mohou přispět a také přispívají v samostatných finančních sbírkách pro místní humanitární organizace.

Sweetsen fest 2022 vynesl v charitativních sbírkách 84.790 Kč. Od začátku sbírek a proměny akce v benefici dosáhla vybraná částka v souhrnu již 1.022.178 Kč. Pevně věříme, že i tento rok se nám podaří tato celková částka navýšit.

„Návštěvníci se můžou těšit na tři festivalové dny. Celý festival začne již tradičně ve čtvrtek
15. června a to na všech scénách. V hlavním areálu stadionu TJ Slezan bude program probíhat na třech scénách a to Sweetsen stage (například Joker´s, 100na100 a další), Stan stage (například školní kapela ZUŠ F-M, The Yellow Socks a další) a Stoun stage (ve stylu EDM). Další scéna bude již tradičně v hospůdce U Arnošta (například Katka & Banda, Tykráso a další). Nebude chybět ani divadelní večer, který proběhne v klubu D.N.A. v areálu ředitelství Slezanu vedle Faunaparku,“ dodává Kamil Ruodlf.

Návštěvníci se mohou těšit na Dance arénu v parku Pod Zámkem ve Frýdku, kterou chystá místní taneční oddíl Funky Beat na čtvrteční odpoledne.

Následující festivalové dny pátek 16. června a sobota 17. června budou probíhat v areálu stadionu TJ Slezan a v hospůdce U Arnošta. V pátek se můžete těšit na již zmiňovanou Kateřinu Marii Tichnou & Bandjeez, Degradaci, Dolls In The Factory nebo i například René Souček, Positive, Dead Hornet a mnoho dalších. Páteční electro Stoun stage bude ve znamení techno & house music.

Sobotní program bude pokračovat kapelami a inteprety jako jsou například Tomáš Kočko & Orchestr, Prouza, Jakub Tichý, Downbelow, Accoustic Irish, Pokustone, Mowdees a mnoho dalších. Sobotní electro Stoun stage bude ve stylu drum and bass music.

„V sobotu 17. června od 14:00 hodin budou probíhat ve Faunaparku diskuzní panely Sweettalks. Skvělé hosty a worshopy si pro vás připravujeme společně s Tomášem Chrobákem a Kateřinou Frainšicovou,“ komentuje Radek Chorbák jeden z trojice pořadatelů Sweettalks.

Sweetsen fest se již tradičně zaměří na ekologii a udržitelnost. Ke správnému třídění odpadů v areálu přispěje již pošestnácté projekt Čistý festival. Díky tomu mohou návštěvníci třídit a na stánku projektu za to získat odměny. K tématu správného nakládání s odpady se tam pak dozví více zajímavostí. Festival nově přistoupil také k zavedení rPET kelímků, které oproti vratným kelímkům zatěžují životní prostředí nižší uhlíkovou stopou. To díky možnosti dostupné recyklace v blízkosti města. Téma ochrany přírody se letos bude prolínat také dětskými kreativními a pohybovými dílničkami Sdružení volného času Klíč. Děti se zábavně a hravě dozví, jak se mohou jejich rodiny dále i po otevření obchvatu města podílet na tom, aby se ve městě lépe dýchalo. Sweetsen fest právě na dětské scéně letos poprvé otevře téma klimatických změn a pokusí se dětem srozumitelnou a hravou formou vysvětlit, jak správně žít, aby nám na Zemi dobře bylo i v budoucnu.

Tato dětská scéna a bohatý doprovodný program bude probíhat v hlavním areálu stadionu TJ Slezan. Pro nejmenší návštěvníky jsou připravené dětské hry, skákací hrady, kolotoče, kreativní a taneční workshop a to vše zdarma stejně, tak jako vstup na celý festival a to díky podpoře Moravskoslezského kraje a statutárního města Frýdku-Místku.

Komu pomůže Sweetsen Fest v roce 2023?

Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek

veřejná sbírka v pátek 16. června 2023, areál stadionu TJ Slezan, Frýdek

Více na www.adra.cz

Charita Frýdek-Místek

veřejná sbírka v sobotu 17. června 2023, areál stadionu TJ Slezan, Frýdek

Více na www.charitafm.cz

Podané ruce

veřejná sbírka ve čtvrtek 15. června 2023, areál stadionu TJ Slezan, Frýdek

Více na www.podaneruce.eu

Strom života

veřejná sbírka od čtvrtku 15. června do soboty 17. června 2023, hudební hospůdka U Arnošta, Frýdek

Více na www.podaneruce.euKubicaPartners s.r.o., Advokátní kancelář - pracoviště OPAVA
Opava
od 27 000 Kč/měsíc

Detail

Patronus servis Ostrava, s.r.o.,
Ostrava
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

Komerční sdělení

Více