Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Od čtvrtka jdou kapely do boje – to je Líheň 2023!

Zcela zdarma se mohou fanoušci muziky vypravit od tohoto čtvrtka na celkem 27 živých koncertů! Již dvaadvacátý ročník největší klubové soutěže v Česku pod názvem LÍHEŇ nabídne každý týden pořádnou porci muziky hned ve třech klubech na Ostravsku!

„Hned první kola představí skvělou sestavu kapel z České republiky, ale i dalších zemí a my věříme, že fanoušci po sedmé večerní obsadí všechny místa v klubech. Ve čtvrtek se v klubu Stolárna v Havířově už v prvním kole představí olomoucká kapela Koupím Si Kulomet, kroměřížská skupina DneskaNe a polská partička Wödar. Tentýž den nabídne karvinské HardCafe kapely Never Fall z Frýdku-Místku, Salieri z Nového Bydžova a další polskou kapelu Aching Sky z Krakova. O den později, tedy v pátek 29. září, to rozjedeme v ostravském klubu BarBar s trojicí Fools z Ostravy, Meadow Street z Brna a prvním slovenským zástupcem tohoto ročníku Cup of Tea z Piešťan,“ odhaluje program prvních kol Líhně 2023 její zakladatel a ředitel Marek Slonina z produkční agentury Viking agency.

První soutěžící kapely se tak pokusí o úspěšný vstup do soutěže, jejíž porotci během 26ti kol prověří jejich šikovnost, zdatnost a invenci a do Velkého finále pustí jen čtyři nejlepší. Až 16. prosince tohoto roku bude jasné, kdo zvítězil a bere největší porci slíbených cen. „Díky partnerům jich je opět za více než 100 tisíc korun a měly by pomoci kapelám na cestě vzhůru. Kapely získají možnost nahrát singly v nových studiích, zakoupit si nové vybavení, či pořídit si merchandising s vlastním logem. Pro všechny čtyři finalisty pak máme cenu nazvanou BandBuilding, kdy hudebníkům připravujeme zážitkové víkendy mimo oblast pódií a koncertů. Měli by na nich utužit svá přátelství a přijít na jiné myšlenky,“ dodává Slonina.

Přestože soutěž již běží a na druhá kola ve všech klubech se můžeme těšit už první říjnový týden, na přání hudebníků pořadatelé prodloužili termín přihlašování. Ještě pár dnů tedy hudebníků zbývá, aby se mohli ucházet o místo v základních kolech a letošním ročníku soutěže. Veškeré informace najdou zájemci na stránkách soutěže www.lihen.cz a FB profilu soutěže. I Líheň 2023 je pořádána díky podpoře partnerů bez vstupného!
Speed Fox BEER s.r.o., Ostrava, Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 40 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

SCAN LINE s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

ISNA-MSE z.s., Ostrava
Ostrava
od 27 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail