Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava zažije tu pravou Itálii díky nové pobočce restaurace L´Osteria

Kombinací italského životního stylu a hlavně skvělým italským jídlem vítá restaurace L’Osteria první zákazníky v Ostravě. Slavnostní otevření nové pobočky proběhlo ve čtvrtek 20. června 2024 v unikátní lokalitě Dolních Vítkovic v budově U6. Po dvou pražských restauracích na Národní třídě (červen 2018) a na Masaryčce (září 2023) tak jde o třetí pobočku řetězce L’Osteria v České republice.

Restaurace L’Osteria nabízejí nepřekonatelný recept na skvělou pizzu, pastu d´amore a jedinečnou italskou atmosféru. Jsou tak ideálním místem pro setkávání rodin, přátel a vůbec všech, kteří mají rádi hudbu a zábavu. Zážitkem je také architektura a zařízení interiéru restaurací L’Osteria. A nejinak je tomu v Ostravě.

Za ohromující proměnou industriálního prostoru v Ostravě stojí DiPPOLD Innenarchitektur, společnost zabývající se interiérovou architekturou, a architektonické studio Radima Hubičky. Vše pod vedením hlavního inženýra projektu Milana Šramla z Vítkovic a. s. Společně se jim podařilo vybudovat místo, které návštěvníkům L’Osteria nabídne víc než kulinářských zážitek. "Naším cílem bylo vytvořit harmonickou rovnováhu mezi drsnými industriálními prvky a luxusními povrchovými úpravami. Konkrétně tedy mezi surovým matným betonem a měkkou kůží, sametem, křišťálem a mosazí. To vše dohromady působí nadčasově a současně,“ říká architektka Susan Palanki.

L’Osteria Ostrava je situována v přízemí objektu industriální U6 se stálou expozicí Světa techniky. Prostorná konzumační zahrádka opticky oživuje centrální plochu mezi multifunkčním aulou Gong a budovou někdejší energetické ústředny U6. Dominantními prvky restaurace jsou centrální bar a velkolepá otevřená kuchyně. Hosté tak zažijí, jak vypadá nadšené vaření po italsku.

L‘Osteria pro Teribear

Otevřením pobočky na Masaryčce L’Osteria zahájila spolupráci s Nadací Terezy Maxové. Na slavnostním openingu byl vydražen obraz za 370.000 Kč a z každého hlavního jídla Menu della Casa se sezónními ingrediencemi navíc putovala část na projekt Teribear. V roce 2023 Nadaci Terezy Maxové Dětem tak L’Osteria věnovala 183.150 Kč.

Od října do prosince roku 2024 tento projekt pokračuje ve všech českých pobočkách L’Osteria.

Restaurace L’Osteria servírují nejlepší pizzu z nejlepších, a to vždy s velkou láskou, která je viditelná na první pohled. Pizza totiž přesahuje daleko přes okraj talíře. Těstoviny se podávají klasicky al dente. Hosté si vychutnají antipasti, saláty, božské dolci a také týdenní menu se sezónními lahůdkami a různými těstovinovými variacemi.

Plány L‘Osteria

S obrovským elánem a láskou proto L´Osteria pracuje na otevření čtvrté pobočky restaurací přímo v paláci Kinských na Staroměstském náměstí v Praze a na další, která se otevře v polovině roku 2025 v Brně. Pokračuje tak v záměru fungovat na mimořádných a unikátních místech. Takových, jakým je aktuálně hala U6 v Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě, kde první zákazníci zažijí tu pravou Itálii a to počínaje 21. červnem 2024.

Ci vediamo! Brzy se uvidíme!

www.losteria.cz

Od pondělí do soboty je otevřeno od 11:00 do 24:00 a v neděli a ve státní svátky od 12:00 do 24:00.Lidé v Havířově si stěžují na přechody pro chodce, interval je podle radnice nastaven správně

Lidé často volají na havířovský magistrát a stěžují si, že světelný interval pro bezpečný přechod komunikace není dostatečně dlouhý. Semafory jsou ale podle radnice nastaveny správně.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Radnice v Horní Suché neodkoupí finské domky

Zastupitelé v Horní Suché na mimořádném zasedání rozhodli, že radnice neodkoupí od soukromého vlastníka jednu z lokalit finských domů. Lidé přitom měli zájem si následně domky od obce odkoupit.

Senior, kterého pobodal roj vos na Krnovsku, poděkoval za záchranu života

Včera 15:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Účastnil se ekologické akce Hnutí Duha a zrovna pracoval v lese poblíž obce Hynčice na Krnovsku. 66letého seniora přitom najednou náhle pobodal roj vos. V těžko přístupném terénu se k němu musel k prvotnímu ošetření spustit lékař z vrtulníku. Pak ho převezli do nemocnice v Krnově. Nyní všem poděkoval za bleskovou záchranu života.

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích

Včera 19:43 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích u Rýmařova. Další kroky k záchraně historické stavby organizuje dobrovolnická organizace INEX která uspořádala work camp u janovického zámku.

V Porubě slavnostně otevřeli dopravní hřiště s pumptrackem akcí Jak jezdit bezpečně

V Porubě se uskutečnila edukativní akce Jak jezdit bezpečně. Probíhala na novém dopravním hřišti s pumptrackem, které se tak zároveň slavnostně otevřelo všem milovníkům jízdních kol, koloběžek i odrážedel.

Radnice v Havířově se pustila do modernizace sociálního zařízení ve Společenském domě Reneta

Radnice v Havířově se pustila do modernizace sociálního zařízení ve Společenském domě Reneta. Budova je stará přes 40 let a chyběly zde i toalety pro imobilní občany.

Hasiči cvičili záchranu zraněných při autonehodě v Klimkovickém tunelu

Včera 9:41 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Pravidelnou prázdninovou údržbu dálničního tunelu v Klimkovicích využili hasiči k cvičnému zásahu u autonehody. V uzavřeném prostoru si vyzkoušeli vyproštění zraněných řidičů dvou havarovaných vozidel.

Tragédie v Opavě: V jezeře se utopil nezletilý mladík. Hasiči cestou k záchraně bourali

10. července 2024 18:55 | Opava | Jiří Cileček

V Opavě na Stříbrném jezeře se stala ve středu odpoledne tragédie. Topil se tady nezletilý mladík. Po převozu do nemocnice následně zemřel. K události navíc spěchali hasiči s čluny, kteří nedostali v křižovatce přednost a srazili se s osobním autem.

Dřevěné stavby v Nýdku lákají návštěvníky na tradiční lidovou architekturu

Zachování lidové architektury jako dědictví pro další generace. To byla primární myšlenka za záchranou nýdecké Dřeviónky na úpatí Beskyd. Původní roubená usedlost bohužel zchátrala natolik, že ji bylo nutné zbourat, avšak na jejím místě v roce 2020 vyrostla její věrná kopie.

Ivan Strachoň (KSČM)

lídr v krajských volbách

Srpnový velký závod dračích lodí na Slezské Hartě měl předehru v závodě mládeže

Závody dračích lodí mládeže na Slezské Hartě měly být původně jen malou pozvánkou na velké závody dospělých v srpnu. Účast celkem 14 posádek základních i středních škol a atmosféra závodů si však za těmi velkými vůbec nezaostávala.

Bruntálská sportovní gymnastika načala novou kapitolu svých dějin mezinárodním trojbojem

Novou kapitolu svých dějin nakousla bruntálská sportovní gymnastika TJ Praděd. V loňském roce se městu podařilo prosadit Zafinancovat novou pružnou podlahu, která splňuje podmínky pro mezinárodní závody. A právě ty si bruntálské gymnastky poprvé vyzkoušely.

Farma ve Staré Vodě u Světlé Hory obhájila titul Regionální potravina MS kraje

Farma U Stromovouse ve Staré Vodě obhájila titul Regionální potravina MS kraje. Získala ho za Jesenický horský sýr z vlastní produkce. Na farmě chovají vlastní krávy plemene Jersey a hnědé krátkosrsté kozy. Na oslavu titulu na farmě pořádali veřejnou ochutnávku sýrů.

Policisté s členy plavební správy kontrolovali rekreanty u přehrady a vůdce plavidel

Dnes 8:50 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Na vodních plochách, které slouží k letní rekreaci se mohou lidé setkat s policisty a členy Státní plavební správy, kteří provádějí kontroly plavidel, jejich vůdců, ale také rybářů nebo plavců.