Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Beats for Love již brzy rozbuší srdce Ostravy: představí novinky, světové premiéry a top hvězdy!

Největší taneční festival ve střední Evropě vstupuje do nové dekády s ambicí nabídnout fanouškům nezapomenutelné zážitky a exkluzivní premiéry světových show.

 Festival Beats for Love přenese návštěvníky do jedinečného světa s názvem Beats for Love Universe díky novému designu areálu, dekoracím, uměleckým instalacím a dechberoucím show. Na návštěvníky letos čeká rekordně nabitý program čítající více než 160 zahraničních hvězd, které se představí na 18 hudebních stagích.

Brány ostravských Dolních Vítkovic se otevřou už za necelý měsíc. Od 2. do 5. července festival nabídne bohatý program v oblasti hudby, vizuálního umění a gastronomie. „Cílem je návštěvníky ohromit a dopřát jim zážitek na celý život,“ říká ředitel a zakladatel festivalu Kamil Rudolf.

„Novinkou letošního ročníku je uvedení nového konceptu, kterému říkáme „Beats for Love Special“. Jedná se o unikátní show a premiéry přímo pro náš festival,“ představil novinku programový ředitel festivalu Jiří Ramík. V rámci těchto ojedinělých vystoupení čeká návštěvníky světová premiéra jedinečného B2B projektu A.M.C & Koven, kterou letos zažijete jen a pouze na Beast for Love, ikonická live show belgického producenta Used:Live nebo například oblíbený Apashe se svou zcela novou live show doprovázenou ještě větším živým dechovým orchestrem. „Všechny uvedené sety budou jedním slovem epické,“ dodal Ramík.

Festival dbá na svou pověst a přesně podle svého hesla „ty nejlepší 4 dny v roce“ posouvá každý rokem svou laťku výš. Organizátoři již oznámili jména, která hýbou globální taneční scénou – Axwell, Armin van Buuren, Dimitri Vegas & Like Mike, Timmy Trumpet, Claptone, Sub Focus, MK a mnoho dalších. Kompletní finální program čítající více než 550 jmen zájemci naleznou na sociálních sítích festivalu.

Svou festivalovou premiéru bude mít na festivalu i živé vysílání rádia Evropa 2, a to i díky spolupráci s bankou ČSOB. Mobilní studio Evropy 2 bude umístěno jen malý kousek od hlavní stage. „Festival Beats for Love je o zážitku. A my v ČSOB věříme, že k tomu patří pohodlí, ale i technologie a chytré služby. Od cashless plateb přes chillout zónu až po historicky první živé vysílání rádia z českého festivalu. Populární stanice Evropa 2 totiž bude v době akce vysílat exkluzivně přímo ze zóny ČSOB. Chceme, aby si každý užil festival naplno,“ uvedl Martin Jarolím, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB zodpovědný za retail.



V centru Ostravy vznikne Rezidence Stodolní, brownfield se promění v moderní bydlení

Dnes 9:06 | Ostrava-město | Libor Běčák

Zastupitelé města Ostravy schválili prodej pozemků pro výstavbu projektu Rezidence Stodolní. Polyfunkční dům s 131 byty a komerčními prostory nahradí zanedbaný areál mezi ulicemi Masná, Stodolní a Porážková.

Janovické léto je plné zajímavých akcí pro všechny

Měsíc červen v Janovicích odstartoval celou řadu sportovních a kulturních akcí.

Ostravou prošel los, brodil řekou a odpočíval na zahradě

Dnes 9:37 | Ostrava-město | Libor Běčák

Jeden z losů, kteří se z Polska čas od času zatoulají do Česka, procházel tentokrát přes Ostravu. Lidé ho pozorovali i při brodění řekou.

Revitalizace sídliště a nová cyklostezka zlepší prostředí i komfort

V průběhu června byly zahájeny dvě významné stavby. První z nich je projekt propojení cyklostezky ulice Mládí a Sadová, jehož cílem je vytvořit novou společnou stezku pro chodce a cyklisty.

Mariánskohorská ZŠ Gen. Janka uspořádala soutěž Masterchef. Nejlépe si vedli sedmáci

Školní parlament mariánskohorské Základní školy Gen. Janka uspořádal kulinářskou soutěž Masterchef. Určena byla žákům 6. až 9. tříd a celkem se do ní přihlásilo 8 pětičlenných týmů.

Po tramvajích, autobusech i autech střílel zdrogovaný kriminálník

Včera 13:46 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Podle očekávání netrvalo dlouho a policistům se podařilo odhalit, dopadnout a vyslechnout přiznání střelce, který pálil po tramvajích a autobusech v ostravských ulicích a také autech v jiných částech regionu. 28letý kriminálník střílel z airsoftové zbraně, a to patrně pod vlivem drog.

Skok v pytli i pojídání koblihů. Netradiční olympiáda bavila školáky v centru Ostravy

Děti ze čtyř ostravských základních škol se zapojily do prvního ročníku netradiční olympiády. Tu uspořádal Parlament dětí a mládeže městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Cílem bylo nejen pobavit, ale také vyzkoušet organizační schopnosti žáků a propojit je napříč školami.

Den s IZS na Olešné přilákal davy lidí. Zaměřil se na bezpečnost u vody

Na přehradě Olešná proběhl Den s IZS. Návštěvníci si mohli prohlédnout techniku hasičů, policistů i záchranářů a sledovat ukázky zásahů, zejména těch na vodě. Akce byla zaměřena i na vzdělávání v oblasti první pomoci.

Havířovské děti se předvedly na Olympiádě mateřských škol ve sportovní gymnastice

Gymnastická průprava už u malých dětí je dobrým základem pro celý život. I proto již před 15 lety vznikl projekt určený pro mateřské školy. Jednou ročně vždy děti předvedou, co se naučily.

Školáci soutěžili na třineckém stadionu v atletických disciplínách

Na Městském stadionu v Třinci se sešli žáci základních škol s polským jazykem vyučovacím, aby poměřili své síly v různých atletických disciplínách.

MS kraj schválil novou koncepci kvality sociálních služeb

Dnes 9:02 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Moravskoslezský kraj bude zlepšovat dostupnost a kvalitu sociálních služeb podle nově schválené koncepce. Strategický dokument navazuje na předchozí plán z roku 2008 a reflektuje aktuální potřeby společnosti i klientů sociálních služeb.

Požár oblečení spustil ranní poplach pro několik jednotek hasičů, oheň uhasili policisté

Včera 6:02 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Kouř valící se z okna bytu v domě, který v Havířově-Šumbarku slouží jako ubytovna, spustil v pátek ráno poplach pro několik hasičských jednotek.

IDea Forum láká investory do MS kraje

19. června 2025 14:40 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Moravskoslezský expres

Boutique Business Inkubátor Ostravica v centru Ostravy přivítal hosty konfererence Idea Forum. Konference byla určena pro investory, ředitele a manažery, zástupce odborných organizací, představitele místních samospráv i širší veřejnost.

Nová teplárna v Dětmarovicích bude zásobovat Bohumín a Orlovou

19. června 2025 14:27 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Moravskoslezský expres

V Dětmarovicích na Karvinsku rychle vyrůstá nová nízkoemisní teplárna za 2 miliardy. Už od příštího roku bude dodávat teplo do Bohumína a Orlové.

Každý desátý cestující jezdí v Ostravě načerno, razie příliš nepomáhají

19. června 2025 13:51 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Ani přes početnou armádu revizorů a asistentů přepravy se ostravskému Dopravnímu podniku nedaří příliš efektivně bojovat s černými pasažéry. Opakované kontrolní akce pravidelně prokazují, že načerno jezdí zhruba každý 10. cestující.

Policisté při kontrolách naměřili alkohol i 116 km/h v obci

19. června 2025 12:05 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Několik závažných případů porušení pravidel provozu zaznamenali policisté na silnicích Moravskoslezského kraje. Byla mezi nimi i jízda 116 km/h v obci nebo řízení pod vlivem alkoholu v blízkosti školy.