Téměř 4 tisíce návštěvníků se zapojilo do akce ArcelorMittal Tanec pro život. Účastníci 13. ročníku ostravského hudebního festivalu Colours of Ostrava a Festivalu v ulicích vytancovali 344 093 korun a podpořili tak tři neziskové projekty z Moravskoslezského kraje. Ostravská huť částku zaokrouhlí a celkem 350 tisíc korun nyní věnuje na projekty Českého červeného kříže, Českého svazu ochránců přírody Salamandr a neziskové organizace Klauni z Balónkova.
„Návštěvníci tančili v našem stanu každý den po celou dobu konání Festivalu v ulicích a Colours of Ostrava. Díky novým světelným efektům panovala ve stanu autentičtější taneční atmosféra. Desítky tanečníků se také zapojily do naší hashtagové soutěže o nejlepší fotku na sociálních sítích,“ říká Monika Pěnčíková, vedoucí oddělení firemní odpovědnosti a sociálních služeb v ArcelorMittal Ostrava.
Tanečníci se snažili co nejvěrněji napodobit choreografii profesionálních tanečnic a tanečníků. Za každý správně provedený prvek přidělil systém soutěžícím body, které se převedly na peníze. Soutěžící si pak mohli vybrat, kterému projektu vytancovanou částku přidělí. Tančilo se od úterý 15. 7. na Festivalu v ulicích až do neděle 20. 7. večer, kdy byl provoz stanu na Colours of Ostrava ukončen.
Český červený kříž Ostrava získal 124 tisíc korun na nákup moderního vybavení pro lékaře. Český svaz ochránců přírody Salamandr využije vytancovaných 126 tisíc na ochranu ohrožených druhů rostlin v povodí řek Olše, Ostravice a Mohelnice a ke Klaunům z Balónkova poputuje 100 tisíc na přípravu a realizaci speciálního divadelního představení s naučným podtextem pro děti předškolního věku.
Fotografie, která byla v rámci hashtagové soutěže #tanecprozivot na sociální síti Instagram umístěna pod nickem steph_theblonde, byla vybrána jako nejnápaditější. Její autorka obdrží od ostravské huti ArcelorMittal dvě čtyřdenní vstupenky na Colours of Ostrava 2015.
ArcelorMittal Ostrava se zapojuje do dobročinné činnosti v rámci festivalu Colours of Ostrava už od roku 2008. Od roku 2010, kdy se pravidelnou součástí festivalu stal Tanec pro život, ostravská huť podpořila 21 neziskových projektů a rozdělila mezi ně 1,85 milionu korun. V loňském roce na festivalu tančilo celkem 4 621 návštěvníků a zasloužilo se o finanční podporu neziskových projektů v hodnotě půl milionu korun.
Podpoření projekty
Nákup vybavení pro lékaře – Český červený kříž Ostrava
V ČČK Ostrava pracuje tým třiceti dobrovolných zdravotníků. Specializuje se na humanitární a psychosociální pomoc při mimořádných událostech. Asistuje i při kulturních, společenských a sportovních akcích (např. Colours of Ostrava či Zlatá tretra). Peníze získané Tancem pro život použije ČČK na nákup lehátek, vysílaček a vybavení pro lékaře.
Projekt záchrany ohrožených druhů rostlin – Český svaz ochránců přírody Salamandr
ČSOP Salamandr je nezisková organizace, která pečuje o přírodní a kulturní dědictví v oblasti Beskyd a okolí. Tancem návštěvníci podpoří program ochrany ohrožených druhů rostlin v povodí Olše, Ostravice a Mohelnice. ČSOP Salamandr bude moci rozšířit praktickou péči a efektivně chránit rostliny žijící poblíž štěrkonosných toků karpatské oblasti.
Vzdělávací projekt pro mateřské školky zaměřený na bezpečnost – Klauni z Balónkova
Klauni z Balónkova jsou součástí občanského sdružení TRDLA – divadelní společnosti absolutních neherců. Ve spolupráci se sdružením KIWANIS Ostrava zrealizují pro děti předškolního věku sérii speciálních divadelních představení, které je upozorní na rizikové situace v běžném životě a naučí je jim předcházet. Projekt navazuje na kampaň „Dávej na sebe pozor“ sdružení KIWANIS.
ArcelorMittal Ostrava a.s. je největší hutní podnik v České republice a patří do největší světové ocelářské a těžařské skupiny ArcelorMittal. Roční kapacita výroby je 3 miliony tun oceli. Kromě tuzemského trhu prodává společnost své výrobky do více než 40 zemí světa. ArcelorMittal Ostrava a její dceřiné společnosti mají přes 7500 zaměstnanců. Průměrná mzda zaměstnanců v roce 2013 činila 34 352 koruny. ArcelorMittal Ostrava vyrábí železo a ocel v souladu s veškerou ekologickou legislativou. Již dnes splňuje emisní limity EU, které určuje nejlepší dostupná technika (BAT) a které vstoupí v platnost až od roku 2016. Jediným akcionářem je ArcelorMittal Holdings A. G.