„Věděl jsem, jaká je to dřina a kolik stojí úsilí být v tomto oboru úspěšný,“ vzpomíná s odstupem několika desítek let. V roce 1991 však nastal v životě Lumíra Loudina Formánka zásadní zlom. Jeho otec koupil známou frenštátskou hospodu Za vodou. „Rodičům jsem slíbil, že jim pomohu. Začátky nebyly jednoduché. S rodiči jsme ale měli jasno. Chtěli jsme vařit tradiční česká jídla a čepovat výborné pivo, na které k nám budou lidé chodit pravidelně,“ popsal své tehdejší představy Lumír Loudin Formánek a dodal, že ve výběru piva nebylo nad čím přemýšlet. „Nic jiného než Radegast nepřicházelo v úvahu. Hořké pivo tady měli lidé vždycky rádi, patří k místnímu životu, je tady doma. Tehdy vstoupil Radegast poprvé do mého života, výčep se stal mým druhým domovem.“
Pivo Radegast se stalo pro Lumíra Loudina Formánka vášní. Aby hostům chutnalo co nejlépe, pořídil s rodiči do hospody zachlazený sklep pro skladování pivních sudů. V roce 2001 získali certifikát prokazující vynikající péči o čepované pivo. Téměř po 20ti letech od pořízení pivnice zasáhl do její historie a také života Lumíra Loudina Formánka a jeho rodiny Radegast podruhé. „Pivovar Radegast nám nabídl, že bychom se mohli stát první značkovou restaurací Radegastu na severní Moravě. Byla to pro nás velká čest. Společně s pivovarem jsme ladili každý detail hospody. S odstupem čtyř let mohu potvrdit, že to byl správný krok. Hosté si užívají atmosféru pravé moravské hospody a rádi se k nám vracejí.“
Lumír Loudin Formánek má rád přírodu a ve volných chvílích vyráží do beskydských kopců společně se svou rodinou. Nejvíce času mu ale zabírá péče o Radegastovnu Za vodou, se kterou mu pomáhají jeho blízcí: „Velký dík patří mé mamince, ženě a bratrovi. Bez jejich práce by pivnice nemohla fungovat.“