Zdeněk Baszczynski se učil sladovníkem na pivovarském učilišti v Litovli. Poté se přesunul do Prahy a ihned po dokončení studia nastoupil do pivovaru Radegast. To se psal rok 1971 a nošovický pivovar se teprve rozjížděl. Jeho prvním šéfem nebyl nikdo jiný než první sládek Jaromír Franzl, otec piva Radegast, který mu vtiskl nezaměnitelnou hořkost. „Byla to ta nejlepší možnost, která mě mohla potkat. Pracovat pro tak obrovskou pivovarskou osobnost pro mě byla čest a velká škola zároveň,“ vzpomíná Zdeněk Baszczyňski.
Na 9 let si „odskočil“ šéfovat sladovně v Jarošově. Jeho srdce ale vždy bilo pro Radegast, a tak se o řadu zkušeností bohatší, vrátil zpět do Nošovic. V pivovaru Radegast pracoval na sladovně i varně. Šéfoval stáčírně sudového piva a zaváděl přechod z hliníkových sudů na nerezové. Od července roku 1991 byl šéfem lahvové stáčírny. Právě tady řídil výstavbu a rozjezd nové lahvové stáčírny, což byla jedna z největších událostí v jeho pivovarském životě. Vše, co souvisí s vařením piva, poznal dokonale a veškeré získané pivovarské zkušenosti a znalosti ho předurčily k tomu, aby je předával dál. V roce 2008 byl jmenován obchodním sládkem a stal se pomyslným mostem mezi výrobou, obchodem a zákazníkem.
„Když jsem při jedné z prvních návštěv v hospodě v Ostravě viděl, jak pivo teče do neopláchnutého, pod výčepem postaveného krýglu a výčepní z něj odlévala pěnu do ostatních sklenic, zeptal jsem se: „Co vám to pivo zrobilo?“ popisuje s úsměvem Zdeněk Bazsczyňski jeden ze svých zážitků. „Hlavně se snažím poradit hospodským, jak se správně o pivo starat, jak pečovat o výčepní zařízení a jak čepovat. Štamgastům zase předávám informace o tom, jak a z čeho se Radegast vaří. Teď se často ptají na náš nový ležák Radegast Ryze Hořká 12. Chtějí vědět, čím je odlišný a jak je to s těmi třemi chmely, které používáme při vaření,“ popisuje svou práci obchodní sládek. A co je pivovarským snem Zdeňka Basczyňskeho? „Přál bych nám všem, aby v každé hospodě chutnalo pivo úplně stejně, jako když opouští brány pivovaru.“