Stanislava Beštová, ředitelka školy: „Jsme velice rádi, že můžeme zpřístupnit vzdělání i studentům s pomůckami ať už je to vozík nebo berličky. Vidíme v tom přínos i pro spolužáky, kteří se naučí soužití s handicapovanými."
Nadace ČEZ na schodišťovou plošinu přispěla 240 tisíci korunami. Peníze škola získala díky grantu Oranžové schody, který školám pomáhá odstraňovat hlavně architektonické bariéry.
Daniel Morys, zástupce Skupiny ČEZ: „Jsme rádi že jsme mohli podpořit tento zajímavý projekt."
Schodišťová plošina je moderní zařízení u kterého je velký důraz kladen i na bezpečnost. Zároveň je velmi jednoduchá na obsluhu aby ji zvládli i sami studenti.
Michal Srb, zástupce dodavatele plošiny: „Jedná se o šikmou schodišťovou plošinu pro přímý směr, je provozována pod bezpečným napětím 24 V."
Protože firma stihla plošinu vybudovat ještě před začátkem školního roku, mohla škola přijmout už prvního žáka, který ji využívá.
Marek: „Je to výborné."
Nadační příspěvek z projekt Oranžové schody mohou školy využít například k pořízení plošin, výtahů, schodišťových sedaček, schodolezů, zvukových a světelných naváděcích systémů apod. Smylsem je pomoci žákům a studentům, kteří mají sníženou schopnost pohybu nebo orientace.
Střední odborná škola v Šumperku je díky Nadaci ČEZ bezbariérová
Šumperská střední odborná škola na Zemědělské ulici už může přijímat žáky s handicapem. Díky Nadaci ČEZ totiž byla vybudována schodišťová plošina, která umožňuje přístup do školy i vozíčkářům. Hlavním vchodem se totiž do budovy nedá dostat jinak, než zdoláním příkrých schodů.