V loňském roce zahájila dětmarovická elektrárna topnou sezónu už počátkem září a celkem vyrobila téměř 660 TJ tepla. Z toho 420 TJ dodala do asi devíti tisícovek bytů v Orlové.
„V zimě za velkých mrazů protéká potrubím do Orlové i 650 m3 horké vody za hodinu o teplotě až 140 °C. Dalších více než 70 TJ vyrobeného tepla směřovalo do asi tří tisícovek bytů a městských objektů v Bohumíně, kde byl v srpnu loňského roku slavnostně spuštěn nový systém centrálního vytápění," uvedl Martin Šangala, manažer provozní jednotky v Elektrárně Dětmarovice. A dodává: „Zbývajících více než 100 TJ tepla zásobovalo odběratele v okolí elektrárny."
Připravenost na topnou sezonu 2011/12 hlásí všechny provozní jednotky společnosti ČEZ Teplárenská, a. s., člena Skupiny ČEZ. Na kontrolu, údržbu či opravy parovodů, horkovodů, výměníků a dalšího zařízení společnost vynaložila desítky miliónů korun. Nejvíce přitom proinvestovala během plánovaných letních odstávek.
V Dětmarovicích proběhla během několika červencových dní a smyslem byla revize a diagnostika technického stavu horkovodů a parovodů, výměna jejich izolací, včetně nutných oprav zdrojů tepla tak, aby byla v tomto topném období zajištěna vysoká spolehlivost dodávek zákazníkům.
Mimo letní odstávky je veškeré zařízení společnosti ČEZ Teplárenská neustále v provozu, což představuje 98,4 až 99,1 procenta z celkového času v roce. S uvážením dodávek odpadlých z důvodů poruch v průběhu roku je celková spolehlivost dodávek v celé soustavě větší než 99 procent.
Od 1. ledna 2009 společnost ČEZ Teplárenská spravuje lokality převzaté od ČEZ,a.s. - provozuje tepelné sítě v lokalitách Elektrárny Tisová (Sokolovsko), Elektrárny Mělník (Mělnicko), Elektrárny Chvaletice (obec Chvaletice), Elektrárny Poříčí (Trutnovsko), Elektrárny Hodonín (Hodonínsko, včetně dodávek do slovenského města Holíč) a Elektrárny Dětmarovice (Orlová, Bohumín). Dále zajišťuje obchod s teplem v lokalitách Teplárny Dvůr Králové a Vítkovice (Ostrava-Vítkovice).