Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Petra Dorazilová

Krajská sbírka potravin v novojičínském muzeu

13. října 2015 13:14 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Krajská sbírka potravin probíhá v těchto dnech v Žerotínském zámku v Novém Jičíně. Lidé tu nejčastěji přinášejí těstoviny, mouku a olej. Trvanlivé jídlo pak Charita Ostrava rozdělí potřebným lidem.

Chatu u Příbora “otevřel” zloděj krompáčem

12. října 2015 12:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Chalupáři v tomto období opouští svá rekreační obydlí a prázdné chaty už lákají zloděje.Do jedné z nich se neznámý pachatel vloupal v Příboře na Novojičínsku. Metoda vloupání byla dost surová. Dovnitř se prokopal krompáčem. To vše pro pár lahví alkoholu.

Policie hledá muže, který kradl v Kuníně u zámku

9. října 2015 11:39 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Zloději využívají každé chvíle naší nepozornosti. Svou špatnou zkušenost má za sebou řidič, který zaparkoval u zámku v Kuníně na Novojičínsku. Neznámý pachatel mu vykradl auto, přestože parkoviště sleduje bezpečnostní kamera.

Strážníci v Novém Jičíně řešili jehly a rváče

8. října 2015 11:30 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Oblíbenou podzimní radostí dětí je sbírání kaštanů. Bohužel, i to se může stát nebezpečným. V jednom parku v Novém Jičíně takto děti natrefily na použitou injekční stříkačku. A nejen tuto nepříjemnost řešili v uplynulých dnech novojičínští strážníci.

Silnice „nikoho“ na Novojičínsku je opravena

7. října 2015 13:02 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Řidiči na Novojičínsku už nemusí na úseku silnice z Nového Jičína do Rybího absolvovat slalom mezi dírami. Komunikace, které se tu říká “silnice nikoho”, protože nemá jasného vlastníka, se dočkala opravy. Společně ji zaplatily tři obce.

Nový Jičín řeší osud letního kina

6. října 2015 9:31 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Novojičínská veřejnost má možnost diskutovat o osudu letního kina. Naposledy se tu pod širým nebem promítal film před třemi lety. Na prvních návrzích nového využití pracovali studenti architektury ostravské Vysoké školy báňské.

Zámek v Bartošovicích hostil školu esperanta

2. října 2015 9:43 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Příznivci umělého jazyka esperanto se sjeli na mezinárodní školu do Bartošovic na Novojičínsku, aby zde opět po roce rozšířili svou slovní zásobu. Nejvzdálenější účastnice přiletěly až z Číny.

Rekonstrukce bazénu v Novém Jičíně je v polovině

1. října 2015 12:27 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Oprava novojičínské sportovní haly s krytým bazénem je v letošním roce jasnou prioritou místní radnice. Průběh stavebních prací vedení města pravidelně kontroluje. V těchto dnech je stavba zhruba ve své polovině. Zedníky by tak měli sportovci vystřídat v lednu příštího roku.

Růže jako vstupenka na kunínský zámek

30. září 2015 9:54 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Vrcholem sezóny na Zámku Kunín na Novojičínsku je tradiční slavnost Růže pro paní hraběnku. Akce se koná s podtitulem Květiny z konce Napoleonských časů.Také letos platí - kdo přinese na zámek růži a věnuje ji paní hraběnce, dostane vstupenku zdarma.

Ostravská výstava ukázala život na zahradě

29. září 2015 10:21 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Vůně ovoce, krása květin a sladká chuť medu - to byly požitky, které si lidé odnášeli z výstavy Život na zahradě. Konala se na ostravském výstavišti Černá louka a je to největší prezentace zahrádkářů a včelařů Moravskoslezského kraje.

Komerční sdělení více

Lékaři Oční kliniky FN Ostrava řeší výrazný nárůst úrazů

V pracovních dnech vyhledá pohotovost Oční kliniky FN Ostrava a LF OU okolo 10 lidí. O víkendech je jejich počet až čtyřnásobný. A většina pacientů přichází kvůli úrazu. Jak upozorňuje přednosta kliniky MUDr. Jan Němčanský, Ph.D., MBA, mnohým z nich by se dalo zabránit, kdyby lidé používali při sportu nebo domácích údržbářských pracích ochranné brýle.


Radegast odehraje na Colours of Ostrava kvalitní pivní servis se speciální limitkou piva Rezist

Pivovar Radegast, tradiční partner festivalu Colours of Ostrava, letos opět naservíruje bohatou nabídku pivních zážitků. Návštěvníci si na festivalu vychutnají nejen oblíbená piva Radegast Rázná 10, Radegast Ryze Hořká 12 a Radegast Ratar, ale také limitovanou várku Radegast Rezist, uvařeného ze speciálně vyšlechtěných odrůd chmele odolných vůči suchu. O prvotřídní pivní servis se postará tým zkušených výčepních a sládků v Radegast Pubu i na dalších 35 výčepních místech po celém areálu.

Povodí Odry: Možnosti přípravy na extrémní bouřkové srážky jsou značně omezené

Srážky bouřkového charakteru jsou velice obtížně předvídatelné, prakticky se jedná o nahodilý výskyt. Možnosti přípravy na tyto extrémní hydrologické jevy jsou proto omezené. Převážně se tato problematika dotýká drobných vodních toků. Tlumící efekt mají malé vodní nádrže, postupné obnovování kapacity drobných vodních toků, odstraňování odtokových závad a budování protipovodňových opatření.

Fact Sheet aneb co možná nevíte o inovačním ekosystému MSK

Transformace Moravskoslezského kraje se obzvlášť v posledních letech skloňuje ve všech pádech. Víte ale, jaké jsou její důvody, proč je proměna místní ekonomiky tak důležitá nebo jak si Moravskoslezský kraj stojí v porovnání s ostatními regiony? Na tyto otázky a mnoho dalších odpovídá první souhrnný přehled, který jsme nazvali Fact Sheet 2023/2024 – Inovační ekosystém v Moravskoslezském kraji.

Historická Vila Dvořákova se dočká rekonstrukce, sloužit bude stejně jako v minulosti bydlení

Developerská skupina Antracit představuje nový bytový projekt v historickém jádru Ostravy. Vila Dvořákova, nacházející se na rohu Dvořákovy a Přívozské ulice, se dočká kompletní rekonstrukce a přístavby. Tato vila z roku 1895, která původně sloužila jako rodinné bydlení s jedinečnou zahradou, je již řadu let opuštěná a ve špatném stavu. Původní vila zůstane zachována, dojde však k její kompletní rekonstrukci a přístavbě, čímž vznikne nový bytový objekt, který nejen obnoví původní krásu této historické budovy, ale také ji přizpůsobí současným standardům moderního bydlení.

Více