Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Majitel množírny v Lískovci neplatí poplatky ze psů

Velký ohlas u vás diváků vyvolala reportáž o možírně psů v Lískovci u Frýdku-Místku. Psi malých plemen jsou tam chováni celoročně venku v nedůstojných podmínkách. Jak naše televize zjistila, podnikatel za psy neplatí poplatky. Zpětně bude muset obci Řepiště zaplatit stovky tisíc.

Je běžné, že majitelé psů platí poplatky. Podnikatel Petr Žiška z Lískovce u Frýdku-Místku nejenže chová malé čivavy či jorkšíry v boudách venku, ale rozhodně si nedělá hlavu s přihlášením psů. Přitom jich má v množírně zhruba 150.

Chovatel má trvalé bydliště v i sídlo podnikání v obci Řepiště, množírnu ale v Lískovci, která už je v katastru Frýdku - Místku.

Jana Matějíková, mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku: "Vámi zmíněný podnikatel nemá trvalý pobyt ani sídlo v našem městě, tudíž poplatky musí platit tam, kde má trvalý pobyt, nebo sídlo."

Na obecním úřadě v Řepišti neměli ani ponětí o velkochovu pana Žišky a byli doslova šokováni.

Jaroslava Bezecná, místostarostka obce Řepiště: "Na základě provedeného místního šetření jsme zjistili celkový počet dospělých psů, dále budeme postupovat podle platných právních předpisů."

Petr Žiška bude muset zaplatit pokutu a zpětně poplatky za tři roky, plus rok letošní. Dohromady by se částka mohla vyšplhat až přes tři sta tisíc korun.

Chovatele se nám nepodařilo zastihnout ani doma ani na telefonu.

Podnikání velkochovatele zajímá i magistrát Frýdku-Místku.

Jana Matějíková, mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku: "Živnostenský úřad zahájil kontrolu s tímto podnikatelem, který byl vyzván k součinnosti a zároveň s tím se začalo o stavbu v Lískovci zajímat také oddělení stavebního řádu."

Právě stavební úřad bude nejdříve zjišťovat, zda má podnikatel objekt řádně zkolaudovaný.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků