Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za dvojnásobnou vraždu manželky a tchyně 15 let vězení

  • Bruntál,

Senát Krajského soudu už vynesl rozsudek nad 62letým mužem ze Svinova, který udusil svou manželku a tchyni igelitovým sáčkem. Dvojnásobná vražda měla být vysvobozením pro všechny. Manželka totiž byla ochrnutá a péče o ni ho úplně vyčerpala. Tchyně s nimi bydlela v domě a vzhledem k vysokému věku vyžadovala pomoc i ona. Ve vězení by měl strávit 15 let.

Rodinná tragédie se smutným koncem pro všechny. Tak by se dal popsat případ, který ukončil rozsudkem krajský sodu v Ostravě. Jde o vraždu dvou žen, ale kdo si příběh vyslechne celý, dokáže vrahovy pohnutky pochopit. Jak ale řekla soudkyně Pochopit ano, omluvit ne. Obžalovaný totiž neunesl starost o manželku po mrtvici a 80letou tchyni.  "Po dlouhodobém stresu, který vyplýval ze starosti o svou nemocnou manželku, začal pociťovat bezmoc a bezvýchodnost situace, strach z toho, že nezvládne péči o svou manželku a také o tchyni," uvádí žalobce David Bartoš.

Obžalovanému hrozilo mu 15 - 20 let, popřípadě výjimečný trest. Ten ale soudkyně okamžitě zavrhla. Návrh obhajoby dokonce byl na trest pod spodní hranicí. Jenže podle soudkyně tento výjimečný nástroj uplatnit nelze. Vražda byla z rozmyslem, policie nebyla volána okamžitě a i další okolnosti to vylučovaly. "Obžalovaný byl shledán vinným z trestného činu vraždy a odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce 15ti let,"  opakuje výrok soudu mluvčí Karin Kantorová.

Státní zástupce se odvolání vzdal. Trest se mu jeví dostačující. Ani on nezvažoval jít pod trestní sazbu. "Mám za to, že byť je zde spousta polehčujících okolností, tak zde jsou i okolnosti přitěžující," říká žalobce.

Přesto ale soudkyně jednu výhodu obžalovanému přiznala. Nepůjde do nejpřísnějšího typu věznice, jak to u vrahů bývá, ale do věznice s ostrahou. 

Nahlásit chybu


K tématu
LEFOX, s.r.o. - pracoviště Rýmařov
Rýmařov
od 9 000 do 14 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - pracoviště okres Bruntál
Bruntál
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

LEFOX, s.r.o. - pracoviště Krnov
Krnov
od 9 000 do 18 000 Kč/měsíc

Detail