Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oblastní ekologická soutěž byla zaměřena na odpady

  • Bruntál,

Bruntálská Základní škola Okružní uspořádala, ostatně jako každoročně, Oblastní ekologickou soutěž. Zúčastnilo se jí dvaadvacet družstev ze škol z celého okresu Bruntál.

Více než sto účastníků svědčí o tom, že školy ekologii věnují pozornost. Pořadatelé soutěž každým rokem zaměřují na konkrétní ekologické téma.

„Jsem rád, že tuto soutěž můžeme dělat a jsem také rád, že je tolik účastníků, kteří mají zájem o ekologii. Letos jsme se zaměřili na odpady, takže většina úkolů se týká právě třídění odpadů, dalšího zpracování, případně biologického odbourávání,“ říká ředitel pořádající školy Leoš Sekanina.

Lidé si už většinou zvykli na třídění odpadu. Mnoho opadu by ale vůbec nevzniklo, kdybychom přestali používat zbytečné obaly.

„Motivovat lidi k tomu, aby zbytečně nekupovali potraviny nebo nějaké výrobky v nadměrných obalech. Letos máme novinku, dokonce jeden úkol je na tabletech, tak jsme trošku interaktivní a vyzkouší si i malý bezobalový krámek,“ popisuje učitelka a ředitelka soutěže Petra Kalová.

Anketa, soutěžící: „Jsme zvyklí od přijímaček na zajímavé testy, takže je to tak podobně.“

„Je to docela těžké, si myslím, podle mě. Musíme podle nápověd zjistit, co to je vlastně za obal.“

„My právě teď děláme vstupní test do ekosoutěže a je to tak asi akorát.“

„Teď tady počítáme, kolik se točně zachrání v Bruntále hektarů lesa a kolik, jakoby člověk za rok použije papíru a kolik vy se mohlo zachránit hektarů lesa, kdybychom spotřebovávaly méně papíru.“

„Mně se líbilo nejvíc, když jsme hráli na tabletech „kahood“.“

Bruntálská radnice považuje ekologickou soutěž za důležitou. Podle svých možností ji proto podporuje.

„Je moc fajn, že škola tuto soutěž organizuje a že děti jak z končících prvních stupňů, tak žáci druhých stupňů se dozvědí něco nového o ekologii a sami mezi sebou budou soutěžit o to, kdo tyto znalosti má nejvyšší,“ chválí soutěž starosta Bruntálu Petr Rys (STAN).

Kdo byl nakonec v ekologické soutěži nejúspěšnější, není to nejdůležitější. Zvítězili všichni, kteří se jí zúčastnili.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy