Azylový dům vyhledávají především lidé, kteří se dostali do bezvýchodné životní situace.
Karel Hyvnar, klient Azylového domu Bethel: "Vlastní synové mě vystěhovali z bytu a neměl jsem kde bydlet. Byl jsem na ulici, spal jsem na nádraží, kde se dalo. Tady mě přijali, než si vyřídím další bydlení."
Karel Hyvnar přežíval na ulici více než měsíc, pak se pro něj situace stala neúnosnou a týden před vánočními svátky vyhledal azylový dům.
Karel Hyvnar, klient Azylového domu Bethel: "Pak byly ty mrazy a to se nedalo. Jsem spokojený velice, pan vedoucí mě zná. Tak se člověk musí chovat slušně a chtěl bych poděkovat těm, kteří mi pomáhají při dopravě po schodech."
Pan Hyvnar je navíc invalida odkázaný na invalidní vozík. Ten mu pomalu a jistě dosluhuje a potřeboval by opravu.
Karel Hyvnar, klient Azylového domu Bethel: "Jedná se o sedací část, opěrovou část, přední kola. No, už je to asi 4 roky a po tom sněhu to dostává zabrat."
Azylový dům Bethel nemá peněz na rozhazování. Oproti minulosti je na tom ale přece jenom o něco lépe.
Jaroslav Vejmola, vedoucí Azylového domu Bethel: "Díky tomu, že v loňském roce a ještě na dva roky jsme financováni v rámci individuálního programu, který je financován z Evropského sociálního fondu, máme financování zajištěno. Dále nás podporuje město Bruntál a také klienti musí přispívat na ubytování."
V azylovém domě jsou připravení i na nouzové přenocování. V případě nouze, například v době silných mrazů, má příchozí možnost přenocovat ve společenské místnosti.