Na mistrovství světa, které se koná jednou za dva roky, se bruntálští karatisté rozhodně neztratili. Jejich letošní úspěchy stojí za připomenutí.
David Dvořák, karatista, reprezentační trenér: "Největší úspěchy - 1. místo na mistrovství republiky, pak jsme se zúčastnili mistrovství světa v Portugalsku, kde jsem získal 3. místo v kategorii masters a pak jsme získali 3. místo kumite tým, to znamená 5 závodníků plus jeden."
Michal Hrubý, karatista, reprezentační trenér: "Tento rok mistrovství světa, které se konalo koncem září v Portugalsku, kde jsem startoval v kata týmu s kolegy z Hodonína a z Kroměříže, kde jsme v těžké konkurenci vyhráli, což jsme ani nečekali. V individuální disciplíně jsem skončil na druhém místě na tomto mistrovství světa, bylo nás 50 v kategorii."
Karate má v Bruntále širokou a skvělou členskou základnu. Do oddílu přicházejí už malé děti, kterým se věnují kvalifikovaní trenéři.
Anketa, mladí karatisté: "Já už sem chodím 2 roky." "Já sem chodím chvilku." "Mně se tu moc líbí a chtěl bych se něco naučit. Přihlásil mě sem taťka, mám tu kamarády."
David Dvořák, karatista, reprezentační trenér: "My jsme sportovní karate, takže přihlásit se může každý a pak se rozdělí. Buď si to cvičí jenom pro sebe, nebo pokud se jezdí závody, tak je tam určitá specializace a závodní tréninky. Děti se tady učí disciplíně, od toho se odvíjí slušné chování, úcta ke stáří a tak dále."
Karate lidé neznalí často považují za nebezpečný sport. Je tomu ale právě naopak. Statistiky dokazují, že ve fotbale, hokeji, ale také třeba ve florbale dochází ke zraněním mnohem častěji.
Michal Hrubý, karatista, reprezentační trenér: "Co se týká tréninkového procesu, tak se spíš jedná o předejití nějakým zraněním. Co se týká mládeže, tak je t rozvoj vlastní motoriky člověka, zpevňování celkového korpusu těla. Lékaři nám sem posílají děti, které mají problém se zádama, s přímým držením a tak dále."
Bruntálští odchovanci svému domovskému oddílu ostudu rozhodně nedělají. Úspěšné závodí v oddílech například v Ostravě, Brně nebo i v Praze.