Snad všichni obyvatelé Bruntálu středního věku si na Praděd v době jeho slávy dobře pamatují, chodili sem tančit a později třeba na klubové koncerty.
Anketa, obyvatelé Bruntálu: 1) "To by se mi hodně líbilo nějaký kulturní dům menších forem. Chodilii jsme sem tancovat." 2) "To je dobrý, vždycky něco nového je dobrý. Kavárnička s divadlem tady není vůbec. Proč ne?" 3) " Praděd to je naše slavná budova. Za první republiky hospoda, pak zase hospoda, pak tam byla tančírna."
Z bývalé restaurace Praděd by měla vzniknout malá scéna, divadlo malých forem, které by mohlo připomínat pražské divadlo Semafor. Místo pro výstavy by tady měli mít i místní výtvarníci.
Josef Janků, budoucí provozovatel: "Takovéhle divadélko, takováhle scéna by měla být otevřena vlastně všem různým skupinám, ať už divadelním, hudebním, tanečním. Mělo by to být takové multifunkční těleso."
Jiří Pozdíšek, městský radní (člen rady města Bruntálu): "Jednoznačně to podporuju, v Bruntále něco takovýho není. Tady chybí nějaký místo, kde by se mohli setkávat i studenti i lidi, kteří mají rádi netradiční druh muziky, nebo kterým se daří s malými formami divadla. Jednoznačně bych to podpořil, sám bych tam velice často chodil."
Budoucího provozovatele do rekonstrukce nežene vidina rychlého a snadného zisku. Zaujal ho jakýsi genius loci budovy staré 140 let.
Josef Janků, budoucí provozovatel: "To znamená, že vždycky se tady dělo něco jako lepší restaurace, nebo to byl částečně kulturní dům. Vrátit mu tady tuto myšlenku. On nikdy nic jiného nebyl a pro žádný jiný účel nebyl postavený. Já jsem rodilý Bruntalák, moji rodiče sem přišli těsně po válce a vždycky říkali, že až děti našich dětí budou na Bruntál hrdé, tak musíme těm dětem tady něco zanechat."
Rekonstrukce nevyužívaných prostor by měla začít letos na jaře. Pokud půjde všechno podle předpokladů, měla by obnovená restaurace a divadélko přivítat první návštěvníky už na podzim.