Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letní koupaliště v Krnově čeká modernizace

  • Krnov,

Letní koupaliště v Krnově projde celkovou rekonstrukcí. Nutně ji potřebují zejména bazény a technologie, které jsou na konci své životnosti. S pracemi se začne ještě letos.

Letní koupaliště v Krnově bude mnohem atraktivnější. Díky rekonstrukci se dočká jak nových bazénů, tak i oblíbených atrakcí, včetně tobogánu. Momentálně probíhá výběrové řízení na zhotovitele.

“Do konce měsíce října by měla starostka se zhotovitelem, který vyjde vítězně, podepsat smlouvu a ještě v letošním kalendářním roce bychom chtěli zrealizovat některé typy prací jako třeba odbourání koruny současné betonové vany,” říká Michal Brunclík, místostarosta Krnova

Podle smlouvy by měla rekonstrukce skončit koncem června příštího roku. Koupací sezóna 2018 by tak neměla být nijak ohrožena.

“Stále se držíme předpokladu, že v jarních měsících 2018 se udělá gró práce zejména na technologii,” uvádí Michal Brunclík, místostarosta Krnova

Zbrusu nového bazénu se dočkají i děti.

„No bude to lepší, než teď. Teď je tam jedna skluzavka, to je takové...“

„Nejvíce se těším až tam bude opravená ta voda.“

“U toho dětského bazénu je navržena také poměrně zajímavá pergola,” říká Michal Brunclík, místostarosta Krnova

Koupaliště láká stále více lidí. Letošní sezóna byla nejlepší za posledních 5 let. Letní koupaliště bylo vybudováno v roce 1934 a od té doby se tady toho moc nezměnilo.

„No jakože už to je v hrozným docela stavu ale jinak to je v pohodě.“

„No ať to stihnou hlavně v termínu. Moc tomu nevěří nikdo.“

Po rekonstrukci, která si vyžádá více než 30 milionů korun, budou mít bazény kapacitu přes 500 lidí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy