Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Krnově hledali problémy z oblasti sportu

  • Krnov,

V Krnově opět hledali největší problémy města. Tentokrát ty sportovní. Na Fóru zdravého města tak probírali páteřní sportoviště, tělocvičny, hřiště, rekreační aktivity a chybějící sportoviště. Jeden stůl opět patřil dětskému parlamentu.

Krnov řeší sportovní nedostatky. Co ve městě chybí v této oblasti, to nadefinovali účastníci fóra zdravého města ve Středisku volného času.

„Tak já si myslím, že základem je kvalitní infrastruktura, moderní sportoviště.

Berem to jako velmi důležité setkání a v podstatě to forum by mělo vyprodukovat to nejdůležitější  v oblasti sportu, čemu bysme se měli věnovat a budem se tomu věnovat,“ říká starosta Krnova Tomáš Hradil (nez.)

„Princip je stejný jako v předchozích obdobích, tzn., máme jednotlivé stoly podle oblastí v oblasti sportu a lidé mohou samozřejmě zase mezi těmi stoly přecházet, dávat své náměty, budou samozřejmě hlasovat u těch jednotlivých stolů,“ popisuje manažerka projektu Dana Diváková z Asociace zdravých měst.

Tematické okruhy jednotlivých stolů byly určeny na základě březnového dotazníkového šetření, ve kterém se občané mohli vyjádřit k různým otázkám týkajícím se sportování a pohybu.

Anketa, účastníci Fóra zdravého města: „Spíš zrekonstruovat třeba Lokomotivu, tam už to je v hrozném stavu, nebo pak jsme tady ještě měli opravit školní hřiště.“

„Já by jsem tady chtěla přidat ještě nějaké trampolíny, aby se tu dalo skákat.“

„Konečně  by se mohlo opravit školní hřiště, které už po dlouhé době se stále neopravuje a mají tam být nějaké vykopávky.“

„My jsme chtěli opravit dopravní hřiště tady na Méďovi. Ty cesty jsou takové divné a nebo zdelšit celou tu plochu až dozadu. A taky by jsme chtěli opravit kola.“

„Tak já osobní preference nemám. Chtěl bych, aby sportoviště vznikly i ve čtvrtích, kde teďka nejsou. Jako je třeba Ježník, jako je Chomýž a další lokality,“ dodává senátor Ladislav Václavec (ANO).

Z fóra vzešlo 14 priorit, mezi nimi například rekonstrukce atletického stadionu, oprava areálu TJ Lokomotivy Krnov, zvýšení rozpočtu na sport, nebo propojení cyklostezek přes město. Teď se k nim mohou vyjádřit občané v anketě, která skončí 7.května.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy