Reklama

Turistická sezóna v Krnově nabídne novinky

V Krnově zahájili hlavní turistickou sezónu. Původně měla odstartovat komentovanou prohlídkou města na téma Po stopách krnovských průmyslníků. Kvůli deštivému počasí se akce přesunula do místní synagogy.

Stáhnout video
Reklama

Krnovská synagoga se stala místem oficiálního zahájení turistické sezóny v Krnově. Desítky lidí se tady dozvěděli zajímavosti o krnovských a židovských průmyslnících a také informace o tom, co se ve městě chystá.

„Probíhá výklad studentek střední školy dopravy a cestovního ruchu z Krnova. Vypráví všem zúčastněným o varhanářství, o mlynářích v Krnově, kteří zde působili a taky o pivovarech, které tady v Krnově byly. Bude probíhat přednáška židovští průmyslníci,“ popisuje Markéta Mintálová z Turistického a informačního centra v Krnově.

„My jsme připravili informace o Krnově, různé zajímavosti od nýtovaného mostu po domy měšťanů,“ doplňuje studentka a průvodkyně Veronika Siváková.

„Určitě běžte navštívit Rieger Kloss, protože je to velice zajímavé. Třeba mě ještě zaujalo ta imigrafická stanice, člověk se dozví aspoň něco nového, nevěděla jsem třeba, že řeka Opava měla nějaký původní název Černá Opavice,“ dodává studentka Klára Sasínová.

Letošní sezónu obohatí novinky Těšit se můžete například na dobrodružného průvodce pro rodiny s dětmi.

„Budou tam vlastně 3 okruhy, které si musí návštěvníci projít a vždycky za každý splněný okruh získají drobné odměny. Ten dobrodružný průvodce, tam vlastně není jenom o tom obejít si okruh, splnit nějaké úkoly, vyluštit tajenku, ale budou se vlastně sbírat i nálepky o jednotlivých památkách,“ upřesňuje Markéta Mintálová.

V letošní sezóně si nově můžete prohlédnout i místní pivovar a to každé první pondělí v měsíci. Velkým lákadlem budou i komentované prohlídky města na téma textilnictví v kostýmech, které začaly už loni a byl o ně velký zájem.

Anketa, návštěvníci Krnova: „Krnov je krásné město, historické, například Cvilín pěkný, co ještě tady, zbytek jsme ještě nenavštívili, ale určitě se chystáme.“

„Nám se líbí všechno. Pivo, holky, synagoga, kostely, u nás v Polsku se říká, že Češi jsou nevěřící, nechodí do kostela, ale  moc pěkné jsou kostely. Všechny znám, ve všech jsem byl.“

Kostely budou otevřeny mimo jiné i v rámci  projektu otevřené chrámy, do kterého se zapojí kostel svatého Martina, svatého Benedikta a poutní místo Cvilín.

ReklamaOd Alexandra k Čingischánovi / výstava

02.05. 9:00 - 31.08. 17:00
Bruntál, Zámek Bruntál

Svatoslav Böhm / výstava plastik a kreseb

16.05. 9:00 - 31.08. 17:00
Bruntál, Zámek Bruntál

Pozdně gotické plastiky / výstava

17.05. 9:00 - 01.09. 17:00
Bruntál, Zámek Bruntál

ČSOB Pojišťovna, a. s., člen holdingu ČSOB
Bruntál
od 25 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

RAME CZ s.r.o.
Bruntál
od 15 000 Kč

Detail

ELKOPLAST PARTNERS, s.r.o.
Bruntál
od 16 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu