Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stačilo málo a Krnov přišel o kulturní památku

  • Krnov,

Středisko volného času Krnov je momentálně mimo provoz. V noci na středu 15,května ji zachvátil požár, který se šířil z recepce, kde začalo hořet zřejmě kvůli technické závadě na elektroinstalaci.

Střelecký dům, který je kulturní památkou, od požáru celé budovy zachránila sousedka od naproti, která si plamenů všimla a ihned zavolala hasiče.

„Co se týká recepce, tam byl stůl, počítač, tiskárna, tak to je vše zničené, i jsme museli zrušit prostor té recepce, úplnou škodu neřeknu celkově, ale protože ten požár zasáhl celou budovu, co se týká těch sazí a toho odéru a tak, takže ty škody budou docela vysoké

Já bych za sebe a celé středisko chtěla poděkovat paní Remešové, zachránkyně kulturní památky, ale taky bych chtěla velmi poděkovat celému kolektivu SVČ,“ říká ředitelka SVČ Krnov Veronika Kozlíková.

V současné době v budově probíhá velký úklid a sanace po požáru

„Sanační firma intenzivně pracuje na tom, aby vlastně všechny zdi a všechny dveře a prostě veškeré povrchy vyčistila, vysanovala tak, aby tedy nebyl ten karcinogenní prvek,“ dodává ředitelka SVČ.

„Vyklízíme od pondělka celou budovu, abychom to tady mohli všechno vyčistit až na chlup. Je to docela záhul, už jsme tak jako zbiti, unavení, ale jako už se to blíží k nějakému zdárnému konci. Snažíme se udělat všechno proto, aby to tu děti měly zase nachystaný na prázdniny už,“ popisuje pedagog SVČ Lucie Vengřínová.

Požár poničil všechny prostory SVČ kromě přístavby, velkého sálu a mateřského centra. Řada akcí tak musela být zrušená a recepce zatím funguje provizorně na pobočce Žižkova

„My se snažíme zabezpečit chod našich útvarů v jiných prostorách, Ostatní nám vycházejí vstříc, takže 90 % zájmových útvarů funguje,“ uzavírá Veronika Kozlíková.

Když vše půjde dobře, SVČ se otevře do konce června tak, aby na začátku prázdnin mohly odstartovat příměstské tábory.

Nahlásit chybu


K tématu