Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prologem v Krnově odstartoval Závod míru U23

  • Krnov,

Do Krnova se sjely mladé hvězdy světové cyklistiky. Prologem tady odstartoval Závod Míru U23 Grand Prix Priessnitz spa. Technický dvoukilometrový okruh nabídl zajímavou podívanou.

19 týmů z 18 zemí světa se postavilo na start Závodu Míru U23, který začal prologem na Hlavním náměstí v Krnově. Závod odstartoval Dominik Hašek, prý má natrénováno, tak uvidíme, jaký bude mít oproti loňsku čas.

„Nenechal jsem se vyprovokovat na začátku, nepřepálil jsem to a myslím si, že čas nakonec byl lepší. Já si myslím, že budu takových 10, 20 vteřin za těmi profíky, co tady závoděj, že samozřejmě se jim nemůžu už vyrovnat , to v žádným případě, ale pro mě to byl příjemnej závod na úplně novým kole a užil jsem si to,“ říká bývalý hokejový brankář a předjezdec závodu Dominik Hašek.

Oproti loňskému výkonu bývalý skvělý hokejový brankář ze svého času ubral přes deset vteřin,  tříminutovou hranici ale o jedinou vteřinu bohužel nepokořil. Nejlépe si vedl nizozemský mladík Nils Eekhoff s časem 2:11:94. Nejlepší z českých závodníků byl Jakub Otruba, který skončil na 32. místě s odstupem necelých devíti vteřin.

Z Krnova odstartuje i vůbec nejtěžší etapa, a to v sobotu, kdy budou muset závodníci hned dvakrát překonat Dlouhé stráně

„Což je nejtěžší kopec pro cyklisty v ČR. Těžšího nic tady není. A v neděli, říkáme tomu Jesenické peklo. 7 horských prémií, 4 tisíce metrů nastoupaných, takovej očistec pro ty mladý a rozhodne se v Jeseníku 12 kilometrovým stoupáním do Priessnitzových lázní,“ dodává ředitel závodu Jaroslav Vašíček.

„Já si myslím, že to bude dobrý, vobjet to hlavně a neudělat nějakou blbost a pomoct tady druhý reprezentaci, druhému výběru,“ říká český reprezentant Michal Procházka.

„Určitě ty Dlouhý stráně ty budou určitě těžký, to je královská etapa, tak uvidíme, jak se bude dařit,“ dodává týmový kolega Jan Kašpar.

„Město Krnov přispělo samozřejmě na tuto velkou akci, kde máme poměrně hodně zahraničních hostů a závodníků různých zemí. Je to pro Krnov mimořádná sportovní záležitost,“ uzavírá náměstek hejtmana MS kraje Jan Krkoška (ANO).

Závod míru U23 podporuje i MS kraj, a to jak finančně, tak marketingově.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy