Reklama

Recyklojízda v Jeseníkách sklidila velký ohlas

  • 13. června 2019,
  • 23:49,
  • Krnov,
  • Yvona Fajtová

Českou republikou projíždí Recyklojízda. Jejím cílem je podpořit třídění a recyklaci baterií, které obsahují spoustu nebezpečných látek.

Reklama

MS kraj je bohužel nejhorší v třídění baterií. Letošní Recyklojízda tak začala právě tady. V odpadkovém koši končí každá druhá baterka. Recyklojízda zavítala do Krnova, Rýmařova a Bruntálu.

„Recyklojízda jede přes celou ČR z Českého Těšína do Ostrova a to během 10 dnů. Našim takovým sloganem letošního roku je Nebuďte líní, třiďte baterie. Hlavním důvodem dneska je, že my z těch baterií můžeme něco vyrobit. Ze sta kg baterií můžeme získat 65 kg druhotných kovonosných surovin. Takže vyzýváme občany, aby přinesli baterky, aby přišli za námi na naše zastávky,“ vysvětluje mluvčí týmu Acobat Eva Gallatová.

Na Hlavním náměstí v Krnově recyklojízdu přivítaly jak děti, tak vedení města.

„My jsme přivítali spolupráci v rámci tohoto projektu, samozřejmě, že jsme iniciovali to, že je potřeba třídit i baterie a předali jsme certifikát zmíněné firmě s tím, že jsme vytřídili 180 kg baterií v tomto roce,“ říká místostarosta Krnova Pavel Moravec (nez.).

Za odměnu si vedení Krnova převzalo krabičky ekocheese na třídění baterií v domácnostech, které budou lidem k dispozici na odboru životního prostředí. Baterie ale mohou lidé odkládat i na jiná místa.

„V Krnově máme tři sběrné dvory, kde můžou lidé odnášet baterie. Současně na radnici je taková nádoba, kde taky mohou odnášet a ještě vlastně je jedna možnost. kdy máme tzv. červené kontejnery na elektroodpad, tam taky můžou dát baterie, protože součástí toho kontejneru je takový speciální otvor pro baterky,“ doplňuje Pavla Hájková z Odboru životního prostředí MěÚ Krnov.

Krnov je na tom v třídění odpadu velice dobře. Letos získal v rámci MS kraje 4.místo v soutěži O keramickou popelnici. Oproti loňsku si tak o jednu příčku polepšil
ALADIS služby s.r.o.
Bruntál
od 13 350 Kč

Detail

VČERA, DNES A ZÍTRA s.r.o.
Bruntál
od 20 000 Kč

Detail

Mikuláš transport s.r.o.
Bruntál
od 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu