Školáky provede Krnovem vtipný Cvilínek. Dobrodružný průvodce však pobaví a poučí i dospělé

  • 12:29,
  • Krnov ,

Školáci v Krnově se nenudí ani o prázdninách Město si mohou projít s novým průvodcem, který je nejen pobaví vtipnými hláškami šišky Cvilínka a jeho kamarádů, ale i poučí.

„Dobrodružný průvodce Krnovem je pro děti školou povinné, které umí číst, psát, počítat, protože je tam plno úkolů, které musí plnit. Jsou tam celkem 3 okruhy. Jeden je dlouhý vlastně 3 km, je to historickým centrem, Cvilínem je to potom 6 km a Ježníkem 9 km,“ přibližuje pracovnice TIC Krnov Markéta Mintálová.

V centru města vás průvodce zavede mimo jiné do Flemmichovy vily, synagogy, nebo kostela sv. Martina. Na Cvilíně pak do poutního kostela a SVČ a na Ježníku například na rozhlednu, nebo na stálou výstavu panenek ve Steuerově vile. Každý okruh má jednu velkou tajenku, kterou děti musí splnit a pokud se jim to podaří, čeká na ně odměna. 

„Za každý okruh děti získávají odměnu, takže můžou získat i 3 odměny a dále vlastně ještě sbírají vizitky. Celkem je vytvořeno 15 vizitek, 3 jsou za odpovědi a 12 je umístěno v památkách, atraktivitách, kde vlastně musí děti přijít,“ dodává Markéta Mintálová.

Zatím to vypadá, že o Dobrodružného průvodce Krnovem bude velký zájem. Hned první den si ho přišlo vyzvednout  22 školáků. Na průvodci Infocentrum spolupracovalo i s historikem z městského muzea

„Já jsem přišel například s doplněními zmínit u Bezručova vrchu, že tam byly takové prudké boje mezi habsburskou armádou a pruskou armádou za takzvané bramborové války, měl jsem tam nějaké doplnění k měšťanským domům,“ říká historik krnovského muzea Alexandr Michl Bernard.

Dobrodružného průvodce si mohou děti zcela zdarma vyzvednout přímo v infocentru a k mání je i v některých památkách. Celkem jich radnice vydala 1000.
Jaroslav Šuba
Bruntál
od 16 500 Kč do 18 000 Kč

Detail

BENEKOVterm s.r.o.
Bruntál
od 24 000 Kč

Detail

BENEKOVterm s.r.o.
Bruntál
od 24 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků