Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáky provede Krnovem vtipný Cvilínek. Dobrodružný průvodce však pobaví a poučí i dospělé

  • Krnov,

Školáci v Krnově se nenudí ani o prázdninách Město si mohou projít s novým průvodcem, který je nejen pobaví vtipnými hláškami šišky Cvilínka a jeho kamarádů, ale i poučí.

„Dobrodružný průvodce Krnovem je pro děti školou povinné, které umí číst, psát, počítat, protože je tam plno úkolů, které musí plnit. Jsou tam celkem 3 okruhy. Jeden je dlouhý vlastně 3 km, je to historickým centrem, Cvilínem je to potom 6 km a Ježníkem 9 km,“ přibližuje pracovnice TIC Krnov Markéta Mintálová.

V centru města vás průvodce zavede mimo jiné do Flemmichovy vily, synagogy, nebo kostela sv. Martina. Na Cvilíně pak do poutního kostela a SVČ a na Ježníku například na rozhlednu, nebo na stálou výstavu panenek ve Steuerově vile. Každý okruh má jednu velkou tajenku, kterou děti musí splnit a pokud se jim to podaří, čeká na ně odměna. 

„Za každý okruh děti získávají odměnu, takže můžou získat i 3 odměny a dále vlastně ještě sbírají vizitky. Celkem je vytvořeno 15 vizitek, 3 jsou za odpovědi a 12 je umístěno v památkách, atraktivitách, kde vlastně musí děti přijít,“ dodává Markéta Mintálová.

Zatím to vypadá, že o Dobrodružného průvodce Krnovem bude velký zájem. Hned první den si ho přišlo vyzvednout  22 školáků. Na průvodci Infocentrum spolupracovalo i s historikem z městského muzea

„Já jsem přišel například s doplněními zmínit u Bezručova vrchu, že tam byly takové prudké boje mezi habsburskou armádou a pruskou armádou za takzvané bramborové války, měl jsem tam nějaké doplnění k měšťanským domům,“ říká historik krnovského muzea Alexandr Michl Bernard.

Dobrodružného průvodce si mohou děti zcela zdarma vyzvednout přímo v infocentru a k mání je i v některých památkách. Celkem jich radnice vydala 1000.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy