Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krnovské děti si vybíraly ze stovky zájmových kroužků, mezi nimi jsou i Ozoboti

Krnov |

Středisko volného času Krnov lákalo nejen děti do zájmových kroužků, Uspořádalo pro ně tradiční akci SVČ dokořán, kde si mohly různé aktivity vyzkoušet.

Jak smysluplně trávit volný čas. To se dozvěděly a na vlastní kůži vyzkoušely nejen děti, ale i teenageři nebo senioři, kteří přišli na už tradiční akci SVČ dokořán. Představili se na ni zájmové kroužky, které tady fungují.

„Děti a jejich rodiče mají možnost přijít vyzkoušet si různé zájmové útvary, ale především se potkat s lektory, kteří vlastně ty zájmové útvary vedou a v letošním roce plánujeme otevřít zhruba kolem těch 100 až 110 zájmových útvarů,“ říká ředitelka SVČ Krnov Veronika Kozlíková.

Jsou mezi nimi i novinky, například Ozoboti, což jsou malí roboti, kteří děti nutí nejen přemýšlet,

„Můžou vymýšlet, rozvíjení famtazie, dá se i vlastně matematicky přemýšlet, jazykově přemýšlet, musí kreslit přesně, to je další , jemná motorika a dneska to je myslím velký tahák, protože robotika jde tak dopředu, že ty děcka to táhne a baví je to,“ potvrzuje vedoucí kroužku Ozoboti Miluše Košinarová.

Návštěvníci si mohli i zastřílet zahrát si šipky, něco si namalovat, nebo si vyzkoušet práci na keramickém kruhu. 

„Tak já mám veškeré keramiky pro děti i pro dospělé v SVČ. Prakticky jakoukoli plátovou, velkoformátovou keramiku, užitkovou keramiku, květináče, minulý rok jsme dělaly busty s dospělými,“ dodává vedoucí keramického kroužku Martin Matušek.

„O náš kroužek zájem asi je, ale zatím tady chodí spíš ty menší děti My se snažíme, aby pro tu výuku ty děti byly aspoň trošičku větší, protože potom nemají tu správnou zdatnost na to ježdění,“ popisuje vedoucí jezdeckého kroužku Jana Blažejová ze stáje Laryšov.

Největší úspěch zatím mají u dětí robotika a taneční obory

Anketa, děti: „No, já půjdu a s do Flash junior, ráda tancuju.“

„Já se přihlásiím do Dance For Life .já už tam jakože chodím, takže tam půjdu 3.rokem a budu v Dance For Life.junior.“

„Do Flash Krnov a do orienťáku. Hrozně se mi tady líbí a nejvíc mám ráda tanec.“

„Chodíme 3.rokem v Dance For Life. Baví mě to hodně a už jsme jeli na hodně soutěží.“

„A jsme vicemistři ČR.“

Součástí akce byl i zápis do vybraných kroužků. Kdo nepřišel, o nic nepřijde. Přihlásit se může i dodatečně. Podrobnosti najdete na stránkách střediska volného času.

Nahlásit chybu


K tématu

Projekt Corrency dál přispívá dětem ze Slezské Ostravy na kroužky

8. srpna 2023 10:58 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Rodiče ze Slezské Ostravy mohou opět žádat o příspěvek na mimoškolní aktivity svých dětí. Projekt Corrency vstoupil od začátku měsíce do druhé etapy. V každé z nich je možné získat 500 korun. Stačí se zaregistrovat přes internet a vybrat si, do jakého kroužku bude dítě chodit.

Středisko volného času Asterix uspořádalo veletrh kroužků, zájem byl obrovský

23. května 2023 12:47 | Havířov | Bára Kelnerová

Středisko volného času uspořádalo veletrh kroužků. Zájem ze strany rodičů i dětí byl obrovský. Asterix nabízí aktivity pro děti i dospělé. Od září středisko otevře i další nové kroužky.

Legorobotika děti ve Frýdku-Místku baví. SVČ má na všech akcích plno

31. srpna 2023 12:32 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Legorobotika děti velmi baví. Dokazují to pravidelně plné kroužky i akce z programu Prázdniny ve městě, které na léto připravilo Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku. Děti se naučí roboty skládat, a dokonce i jednoduše programovat, aby je mohly následně rozhýbat.


Policisté zachránili muže ze zakouřeného bytu, dveře vyrazili beranidlem

Velkou dávku odvahy projevili policisté z hlídkové služby, když neváhali a s nasazením vlastního života zachránili muže ze zakouřeného bytu v Ostravě-Porubě. V podobných případech totiž může jít o vteřiny.

Most v Polance nad Odrou je opět průjezdný, součástí stavby je i cyklostezka

Dnes 12:35 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Po dlouhých 14 měsících uzavírky je most přes řeku Odru v Polance od pondělí 20. května opět průjezdný. Zrekonstruovaný most nyní slouží řidičům, cyklistům i chodcům, součástí mostu je smíšená cyklostezka, kterou vybudovalo město Ostrava. Během rekonstrukce pomáhali i potápěči, kteří za pomoci uhlíkových elektrod odstraňovali základy středového pilíře původního mostu.

Na I/68 nedaleko slovenských hranic havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel

Dnes 16:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Na silnici I/68 u obce Bystřice mezi Třincem a Jablunkovem v pondělí odpoledne havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel. Na místě zasahují složky IZS, hlášena je jedna zraněná osoba. Silnice ve směru na Slovensko musela být uzavřena.

Policejní vyjednavač učil zdravotníky Karvinské hornické nemocnice reagovat na útočníka

90 zdravotníků Karvinské hornické nemocnice prošlo speciálními kurzy, které je učí, jak reagovat na aktivního útočníka. Nové dovednosti získali pod vedením zkušeného policejního vyjednavače z pražské policejní speciální pořádkové jednotky.

V Havířově-Šumbarku bylo poškozeno plynové potrubí, policisté a hasiči evakuovali desítky lidí

Dnes 13:38, vydáno dnes 13:27 | Havířov | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů a další složky IZS zasahují v Havířově-Šumbarku. Mělo tam dojít k poškození středotlakého plynového potrubí. Příčina zatím není jasná. Lidé by měli dbát pokynů policistů.

Ve Frýdku-Místku se udržuje na 170 hektarů travnatých ploch

Jarní počasí letos přišlo o něco dřív než loni. Díky tomu vyjely do ulic Frýdku-Místku také dříve sekačky na trávu. Pravidelné kosení je opět v plném proudu. Pracovníci technických služeb v průběhu sezóny udržují na 170 hektarů travnatých ploch.

VIDEO: Silniční kontrola skončila zadržením, Slovák nabídl policistům úplatek

Dnes 12:10 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté z obvodního oddělení Vrbno pod Pradědem kontrolovali řidiče v obci Světlá Hora. Narazili při tom na řidiče, který neměl během jízdy zapnutý bezpečnostní pás. Na místě obdržel pokutu ve výši 1500 korun, sankci přijal a oznámil, že ji uhradí převodem z účtu. Z banální situace se ale vyklubalo podezření na trestný čin u jeho spolujezdce.

Potravinová pomoc se ve Frýdku-Místku nově vydává častěji, lidé se i objednávají

Výdejna potravinové pomoci ve Frýdku-Místku kvůli velkému zájmu upravila svůj provoz. Ze dvou dní přešla na pět a zároveň objednává klienty na přesný čas. V místě se tak netvoří fronty a nedochází k žádným konfliktům.

Městská policie Frýdek-Místek se přestěhovala do nové budovy

Frýdek-Místek zrekonstruoval budovu bývalé textilní školy v Těšínské ulici. Zázemí tady našla městská policie a přestupkové oddělení. Práce vyšly na necelých 78 milionů korun. V místě má v budoucnu vzniknout také nový bulvár s napojením na moderní dopravní terminál.

Kopřivnický Motýlek v nové přístavbě “roztáhne křídla”, získal místnosti pro speciální terapie

Budova Základní a mateřské školy Motýlek v Kopřivnici je díky rekonstrukci a přístavbě modernější a prostornější. Pro žáky se speciálními potřebami tu přibyly nové prostory pro výuku a terapie. Investici ve výši 26 milionů korun zaplatil Moravskoslezský kraj.

V Bruntále proběhlo již druhé Mistrovství ČR v Nordic Walking

Nordic Walking vznikl původně ve Finsku a v posledních letech se masivně šíří po celém světě. V Bruntále proběhlo již druhé Mistrovství ČR.

Více než 600 motorek zaplnilo centrum Bruntálu na tradičním Motorkářském vítání jara

13. května 2024 12:24 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

648. To je přesný počet motorek, které zaplnily náměstí a centrum Bruntálu. 15. ročník motorkářského Vítání jara přilákal davy zájemců a obdivovatelů strojů různých druhů a typů na dvou, třech i čtyřech kolech.

V Bruntále probíhá v současnosti několik velkých staveb a investic, další se chystají

5. května 2024 19:42 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

V Bruntále právě probíhá několik staveb a investičních akcí najednou a letos přibudou další. V současnosti na stavbu lokality Za mlékárnou navazuje stavba nového sportoviště. Dokončuje se rekonstrukce silničního napojení u rybníka, oprava silnice na Žlutý kopec a oprava autobusového nádraží.

Akce Ukliďme Česko se v Bruntále setkala se zájmem účastníků i přes chladné a deštivé počasí

2. května 2024 15:31 | Bruntál | Karel Soukop

I přes nepříznivé dubnové počasí proběhla v Bruntále každoroční akce Ukliďme Česko. Účastnili se jí jednotlivci, malé kolektivy i skupiny ze škol a jiných organizací. Na stanovištích po celém městě dostali vybavení a vybrali si lokalitu, kterou půjdou uklízet.

V Bruntále otevřeli nové prostory pro pečovatelskou službu v adaptované vile

21. dubna 2024 18:04 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Bruntál adaptoval nové prostory pro pečovatelskou službu ve vilovém objektu v Domově pro seniory. Bývalá lékařská vila na zahradě domu po odchodu odborného lékaře zůstala bez využití. Plánované propojení s domovem pro seniory by bylo velmi nákladné. Našlo se však nové řešení.

Unikátní výstava „Ve znamení černého kříže“ na bruntálském zámku

21. dubna 2024 17:53 | Bruntál | Karel Soukop | Kulturní okénko

Velmi zajímavou a originální výstavu připravilo Muzeum v Bruntále ve výstavní síni bruntálského zámku. Pod názvem „Ve znamení černého kříže“ se zabývá se působením Řádu německých rytířů v Jeseníkách. Řád, vznikl již ve 12. století za křižáckých výprav do Palestiny nejprve jako řád špitální. Rytířským se stal až na konci 12. století za papeže Inocence III.

Krnovské děti si vybíraly ze stovky zájmových kroužků, mezi nimi jsou i Ozoboti
Vydáno 6. září 2019 10:11, Krnov, Yvona Fajtová
Středisko volného času Krnov lákalo nejen děti do zájmových kroužků, Uspořádalo pro ně tradiční akci SVČ dokořán, kde si mohly různé aktivity vyzkoušet.

Jak smysluplně trávit volný čas. To se dozvěděly a na vlastní kůži vyzkoušely nejen děti, ale i teenageři nebo senioři, kteří přišli na už tradiční akci SVČ dokořán. Představili se na ni zájmové kroužky, které tady fungují.

„Děti a jejich rodiče mají možnost přijít vyzkoušet si různé zájmové útvary, ale především se potkat s lektory, kteří vlastně ty zájmové útvary vedou a v letošním roce plánujeme otevřít zhruba kolem těch 100 až 110 zájmových útvarů,“ říká ředitelka SVČ Krnov Veronika Kozlíková.

Jsou mezi nimi i novinky, například Ozoboti, což jsou malí roboti, kteří děti nutí nejen přemýšlet,

„Můžou vymýšlet, rozvíjení famtazie, dá se i vlastně matematicky přemýšlet, jazykově přemýšlet, musí kreslit přesně, to je další , jemná motorika a dneska to je myslím velký tahák, protože robotika jde tak dopředu, že ty děcka to táhne a baví je to,“ potvrzuje vedoucí kroužku Ozoboti Miluše Košinarová.

Návštěvníci si mohli i zastřílet zahrát si šipky, něco si namalovat, nebo si vyzkoušet práci na keramickém kruhu. 

„Tak já mám veškeré keramiky pro děti i pro dospělé v SVČ. Prakticky jakoukoli plátovou, velkoformátovou keramiku, užitkovou keramiku, květináče, minulý rok jsme dělaly busty s dospělými,“ dodává vedoucí keramického kroužku Martin Matušek.

„O náš kroužek zájem asi je, ale zatím tady chodí spíš ty menší děti My se snažíme, aby pro tu výuku ty děti byly aspoň trošičku větší, protože potom nemají tu správnou zdatnost na to ježdění,“ popisuje vedoucí jezdeckého kroužku Jana Blažejová ze stáje Laryšov.

Největší úspěch zatím mají u dětí robotika a taneční obory

Anketa, děti: „No, já půjdu a s do Flash junior, ráda tancuju.“

„Já se přihlásiím do Dance For Life .já už tam jakože chodím, takže tam půjdu 3.rokem a budu v Dance For Life.junior.“

„Do Flash Krnov a do orienťáku. Hrozně se mi tady líbí a nejvíc mám ráda tanec.“

„Chodíme 3.rokem v Dance For Life. Baví mě to hodně a už jsme jeli na hodně soutěží.“

„A jsme vicemistři ČR.“

Součástí akce byl i zápis do vybraných kroužků. Kdo nepřišel, o nic nepřijde. Přihlásit se může i dodatečně. Podrobnosti najdete na stránkách střediska volného času.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/bruntalsko/krnov/11000017309/krnovske-deti-si-vybiraly-ze-stovky-zajmovych-krouzku-mezi-nimi-jsou-i-ozoboti