Týden knihoven v krnovské městské knihovně, akce budou pokračovat celý říjen

  • 13:20,
  • Krnov,

Městská knihovna v Krnově se také letos zapojila do celorepublikové akce Týden knihoven. Na první říjnový týden připravila spoustu akcí nejen pro stávající čtenáře. A v knihovně přivítala i všechny prvňáčky krnovských škol.

„Jednak se promítal film Krajina v tísni, Knihovna se také zapojila do projektu Spisovatelé do knihoven, takže naši občané se mohou seznámit nebo čtenáři seznámit s tvorbou Jana Škroba. No a všichni fandové do deskových her si přijdou určitě na své v pátek, kdy bude další noc deskových her a přijede sem i host, pan Jan Šebesta, který sebou přiveze deskové hry, které si sám vyrábí,“ popisuje zástupkyně ředitele knihovny Vlasta Jančíková.

„My tady na dětském oddělení vítáme všechny prvňáčky ze všech krnovských škol. Chodí k nám na dopolední vítání, kde jsme s kolegyní převlečené za skřítky. Vítáme je do takového cechu prvňáčků, kdy už začínají chodit do knihovny, povídáme si o knihách, jak se chovat ke knihám, co všechno v knihovně můžou zažít,“ přibližuje knihovnice dětského oddělení Andrea Těžká.

Anketa, školáci v knihovně: „Já mám ráda perníkovou chaloupku.“

„O červené Karkulce.“

„Já mám rád o Scoobym.“

„Já mám ráda o Růžence.“

„Já mám rád pohádku o Hurvínkovi.“

V rámci týdne knihoven mají všichni prvňáčci registraci zdarma

„Dostanou tu svoji první průkazku a mají ten první rok zdarma, takže si můžou začít chodit půjčovat knížky. Provádíme je po knihovně, aby věděli, takže až od vrchu od knihovnické půdy, kde je studovna až ke sklepu, kde máme knihovnický sklad,“ dodává Andrea Těžká.

Týdnem knihoven akce nekončí. Během října se ještě můžete těšit na cestovatelskou přednášku Koloběžkou po Asii nebo na setkání s legendou jachtingu Richardem Konkolskim, který se zapsal do  historie především svou první plavbou kolem světa,
Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

05.12. 18:00 - 21.11. 17:41
Bruntál, Audienční sál zámku v Bruntále

MUDr. Alena Mazalová
Bruntál
od 30 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Karlova Studánka, okres Bruntál, příspěvková organizace
Bruntál
od 16 000 Kč

Detail

ELKOPLAST CZ, s.r.o.
Bruntál
od 19 600 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků