Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čeladná má nejlepší recitátorku v okrese

  • Čeladná,

Osmiletá Lenka Kuchejdová z Čeladné se bez trémy postaví před publikum a přednáší svou oblíbenou básničku. Naučila se ji pro letošní ročník recitační soutěže a stala se vítězkou okresního kola.

 Zapamatovat si dlouhou říkanku není pro osmiletou Lenku Kuchejdovou žádný problém.

“Přednáší s radostí, lehkostí, umí navázat kontakt s publikem, prostě je to taková šikovná holka,”  uvedla Helena Vajda, ZŠ Čeladná. 

Svým osobitým způsobem pak malá recitátorka z Čeladné odprezentovala básničku i v krajském kole, které se konalo v ostravském Středisku volného času Korunka.  

Nicméně pro kategorii 2. a 3. tříd bylo krajské klání metou nejvyšší bez celostátního finále. Pro Základní školu Čeladná, která se úspěchu v soutěži dočkala po dlouhých letech, má však tento výsledek značný význam 

“Protože tím ukazuje, že i děti z vesnických škol mohou uspět i tam, kde se zúčastňují i profesionálové. V tom krajském kole bylo hodně dětí ze základních uměleckých škol nebo z dramatických kroužků, kdežto toto je dítě, které se to naučilo, protože se mu to líbí,”  podotkla Helena Vajda.  

Lence Kuchejdové tak ve škole drží pěsti, aby příští rok v kategorii starších až do celostátního kola recitační soutěže postoupila. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy