Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mateřinka Krteček v Čeladné slaví 40. narozeniny, dostala novou zahradu

  • Čeladná,

Čeladenská mateřská škola známá pod názvem Krteček slaví letos 40. narozeniny. K tomuto jubileu dostala příhodný dárek - novou zahradu. Její postupní rekonstrukce, včetně stavby tzv. letní třídy a miniamfiteátru, trvala zhruba rok.

“V loňském roce se začala realizovat stavební část, teď se udělala zahrada a výsledek je tady před náma. Já jsem přesvědčen, že se bude dětem i rodičům dílo líbit,” uvedl Pavol Lukša (DOBRÁ VOLBA 2016), starosta Čeladné. 

“Je opravena celá zahrada s tím, že tady vznikly nové průlezky, ty původní už byly dosluhující a neprošly by revizemi. Takže jsme rádi za nové průlezky, jsme rádi, že byly zachovány dvě pískoviště a chodník na jízdu na kolech a koloběžkách,” reagovala Věra Adamišová, ředitelka MŠ Čeladná.  

“Nejvíce se mi líbí ta veliká skluzavka,” radoval se malý chlapec. “Ta klouzačka byla dobrá a asi se mi nejvíce líbila prolézačka,” přidala se  šestiletá dívka. “Vyzkoušela jsem houpačku, ta byla dobrá,” dodal další kamarád ze školky. 

Novou letní třídu ještě zbývá dovybavit nábytkem. Školka ji bude využívat  především během prázdninového provozu tak, aby se hlavní budova mohla vymalovat a mohla v ní proběhnout běžná údržba. 

“Třída je otevřena do zahrady, stačí jen otevřít dveře a děti si  mohou hrát jak venku, tak uvnitř. Už se na to těšíme,” podotkla ředitelka školky. 

Obec do zahrady vložila něco přes 12 milionů korun. Před časem už byla hlavní budova zateplena a dostala novou střechu. Byly to za čtyři desítky let trvání školky první výrazné opravy.  

“Do této školky se nic až tak moc neinvestovalo, kromě takových provozních věcí. teď z ní máme školku, jakou bychom si představovali, samozřejmě vždy bude třeba do ní ještě něco dát,” konstatoval čeladenský starosta. 

Dřevěný amfiteátr využije školka například pro představení divadla, setkání s rodiče a obec zde uvažuje o promítání letního kina.
Česká distribuční k.s. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 5 778 Kč/měsíc

Detail

Handicap-chráněná dílna s.r.o. - Třinec
Třinec
od 3 800 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků