Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fyzioterapie v BRC využívá šikovné ruce i moderní pomůcky

  • Čeladná,

Beskydské rehabilitační centrum je zdravotnickým zařízení se statutem odborného léčebného ústavu. Pacienti se do jeho péče dostávají na základě doporučení lékařů specialistů.

“Máme pacienty s diagnózami neurologickými, ortopedickými, interními. Základem léčby je u našich pacientů individuální  fyzioterapie. Individuální fyzioterapeut se věnuje pacientovi po dobu třiceti minut a to dva až pětkrát týdně,” uvedla Dobroslava Havránková, vedoucí rehabilitačního oddělení, BRC Čeladná.  

Zdejší fyzioterapeuté jsou na špičkové úrovni. Mimo jiné poskytují praxi studentům tohoto oboru na vysokých školách, se kterými rehabilitační centrum spolupracuje.

“K fyzioterapii používáme nejen zlaté ruce našich  fyzioterapeutů, ale používáme různé pomůcky,” dodala vedoucí rehabilitačního oddělení. 

“Tady využíváme závěsný systém, který nám pomáhá buď odlehčit pacienta  nebo při různých stabilizačních cvičeních. Krásně propojí aktivitu trupových svalů, břicha, lopatek a vede to k napřímení trupu a páteře,” popsal cvičení  Jan Neuwirth, fyzioterapeut, BRC Čeladná. 

Kapacita léčebného zařízení je 230 pacientů, věnuje se jim zhruba 250 zaměstnanců. 

“Poskytujeme péči jednak na lůžkové části rehabilitací, ale omezeně poskytujeme péči také ambulantní pacienty z našeho regionu,” podotkla Dobroslava Havránková. 

Lidem se zdravotními potížemi se tu věnuje zhruba 250 zaměstnanců. Beskydské rehabilitační centrum tak patří k významným zaměstnavatelům v Čeladné a jejím okolí. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků