Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rok 2019 byl pro Čeladnou plný pozitiv, podařilo se dokončit zásadní investiční akce

  • Čeladná,

Příchod nového roku je časem, kdy lidé bilancují události uplynulých dnů a přemýšlí nad obsahem těch, které přijdou. O novoroční rekapitulaci jsem požádali i představitele obce Čeladná.

“Rok 2019 byl z mého pohledu, a myslím si, že to zhodnotí i občané, velmi pozitivní zejména v oblasti investic. Podařilo se nám dokončit základní školu, jejíž opravy jsme začali v roce 1997, podařilo se dokončit areál u mateřské školky, pár metrů chodníku v Lípí, abychom zlepšili bezpečnost. A ta třešinka na dortu, to je Památník Josefa Kaluse, kdy jsme se rozhodli dát mu lesk a tomu místu také genius loci, které mu oprávněně patří,” uvedl Pavol Lukša (DOBRÁ VOLBA 2016), starosta Čeladné. 

Místostarostka Věra Golová zase vyzdvihla sociální funkci obce, například vyplácení pohřebného nebo návazný projekt na senior taxi, díky kterému se starší lidé dostanou i k lékařům do Frýdku-Místku nebo Ostravy.

“Nově jsme se v loňském roce zapojili v rámci sdružení obcí mikroregionu Frýdlantska do sdílené služby senior taxi, které bylo hojně využíváno občany z Čeladné. A v neposlední řadě si myslím, že velkou pomocí jsou bezúroční kotlíkové půjčky, které obec poskytuje občanům, aby dosáhli na spolufinancování změny ekologického vytápění,” podotkla Věra Golová (bez pol. příslušnosti za KDU-ČSL), místostarostka Čeladné. 

“V roce 2020 bychom si přáli, aby zejména ty mezilidské vztahy mezi námi všemi byly daleko lepší, příjemnější, a ta traumata, která v sobě držíme, jako závist a podobně, abychom hodně hluboko zakopali do země,” uzavřel čeladenský starosta. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků