Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školní jídelna v Čeladné má atmosférou restaurace

  • Čeladná,

Na první pohled klasická školní jídelna. Ovšem už při dalším porozhlédnutí si nelze nevšimnout dekorací, díky kterým je prostředí jídelny Základní školy Čeladná útulnější a při troše nadsázky připomíná i restauraci. Originální výzdoba je dílem hlavní kuchařky Ivany Toflové.

“Člověk jí i očima, takže hlavně, aby se děti a dospělí cítili tady dobře, takže tak to vzniklo,”  uvedla Ivana Toflová, hlavní kuchařka školní jídelny ZŠ Čeladná. 

Samozřejmostí jsou tu na všech stolech vázy s květinou, a k tomu tematicky laděné dekorace, aktuálně připomínají blížící se Velikonoce. Nápady na aranžmá čerpá jejich hlavní autorka v přírodě a na internetu. 

“Loni se tady stínaly stromy, takže jsme poprosila, aby mi nařezali tyto kruhy a pan školník mi je vybrousil. Jinak  čerpám z toho, co najdu v lese, něco posbírám doma.,” popsala své výtvory autorka.  

Například minulý měsíc tu srdíčková výzdoba oslavila svátek Valentýna, specifická výzdoba  připomněla dobu karnevalů a důležitost prvního vysvědčení podtrhal slavnostní tabule. 

“Nádherné prostírání a pokaždé se mění kytičky,”  okomentovala jídelnu jednat z žaček školy. “Líbí se mi to, je to tady hodně barevné,” přidala se kamarádka. 

Příjemnou atmosféru jídelny podtrhuje zdravá kuchyně s množstvím zeleniny a výběrem  nápojů osvěžených čerstvým ovocem.

“Máme mladý kolektiv, takže to znamená, že se i vaří jinak. Vaříme i podle receptů z internetu, které se přizpůsobí školní kuchyni,” reagovala Ivana Huserová, vedoucí školní jídelny ZŠ Čeladná. 

Denně zde navaří 350 obědů pro školu, a také pro dvě místní školky a veřejnost. 

“Neskutečné dobroty a vaří opravdu, jak se má,” pochválila kuchařky žena, která si přišla pro oběd.

Příjemnou tečkou za obědem je tu často dezert, jako třeba tento tvarohový s malinami.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


"ALPRESS" společnost s ručením omezeným - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry