Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na likvidaci odpadu doplácí Čeladná téměř dva miliony

  • Čeladná,

Poplatek za sběr, svoz a likvidaci komunálního odpadu v Čeladné se naposledy zvýšil v loňském roce. Ze 420 korun na osobu a rok, které obec držela od roku 2010, stoupl na 480 korun.

Věra Golová (bez pol. příslušnosti za KDU-ČSL), místostarostka Čeladné: “Ponecháváme poplatky na nízké výši s tím, že od 65 let.věku jsme občany od platby odpadů zcela osvobodili, což si myslím, že je vstřícný krok vzhledem k omezenému příjmu.”

Nižší sazba poplatku za odpad má částečně kompenzovat to, že obec před lety zvýšila daň z nemovitosti, kdy stanovila pětinásobný koeficientu pro její výpočet. Nicméně na likvidaci odpadů teď z obecní pokladny putuje stále více peněz.

Věra Golová (bez pol. příslušnosti za KDU-ČSL), místostarostka Čeladné: “Jenom pro ilustraci, v lońském roce jsme z obecních prostředků dopláceli za likvidaci odpadů přes 1 milion 860 tisící. Takže skoro dva miliony jdou plně z obecního rozpočtu a je to škoda, jsou to zbytečné peníze, které by mohly být použity smysluplněji.”

Čeladná je místo vyhledávané chataři a chalupáři, a také oni poplatek za odpad hradí. Nicméně jejich sezónní pobyt je podle obce výrazně spojen s nárůstem odpadků. Reagují na to zvýšeným počtem svozů.

Věra Golová (bez pol. příslušnosti za KDU-ČSL), místostarostka Čeladné: “V neděli večer jsou nejvíce zavaleny veškerým odpadem ta místa, které ústí z nějakých chatovišť. Takže je to Horní Čeladná u bývalého obchodu nebo v lokalitě horního chatoviště tzv. Střelcovo, tam se v neděli večer a nekdy i v sobotu kupí obrovské množství odpadu,”

V Čeladné je také sběrný dvůr a dalším nešvarem podle místostarostky je, že lidé, pravděpodobně ze sousedních obcí, se u něj načerno zbavují například stavebního materiálu, a tím také stoupají náklady obce spojené s likvidací odpadu. Na druhou stranu je podle Věry Golové pozitivní to, že obyvatelé Čeladné stále více odpad třídí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyHyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 26 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail

AGRICOOP Třinec a.s., kravín Vendryně
Vendryně
od 19 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Petr Bobek - pracov. Horní Tošanovice
Horní Tošanovice
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail