Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na likvidaci odpadu doplácí Čeladná téměř dva miliony

  • Čeladná,

Poplatek za sběr, svoz a likvidaci komunálního odpadu v Čeladné se naposledy zvýšil v loňském roce. Ze 420 korun na osobu a rok, které obec držela od roku 2010, stoupl na 480 korun.

Věra Golová (bez pol. příslušnosti za KDU-ČSL), místostarostka Čeladné: “Ponecháváme poplatky na nízké výši s tím, že od 65 let.věku jsme občany od platby odpadů zcela osvobodili, což si myslím, že je vstřícný krok vzhledem k omezenému příjmu.”

Nižší sazba poplatku za odpad má částečně kompenzovat to, že obec před lety zvýšila daň z nemovitosti, kdy stanovila pětinásobný koeficientu pro její výpočet. Nicméně na likvidaci odpadů teď z obecní pokladny putuje stále více peněz.

Věra Golová (bez pol. příslušnosti za KDU-ČSL), místostarostka Čeladné: “Jenom pro ilustraci, v lońském roce jsme z obecních prostředků dopláceli za likvidaci odpadů přes 1 milion 860 tisící. Takže skoro dva miliony jdou plně z obecního rozpočtu a je to škoda, jsou to zbytečné peníze, které by mohly být použity smysluplněji.”

Čeladná je místo vyhledávané chataři a chalupáři, a také oni poplatek za odpad hradí. Nicméně jejich sezónní pobyt je podle obce výrazně spojen s nárůstem odpadků. Reagují na to zvýšeným počtem svozů.

Věra Golová (bez pol. příslušnosti za KDU-ČSL), místostarostka Čeladné: “V neděli večer jsou nejvíce zavaleny veškerým odpadem ta místa, které ústí z nějakých chatovišť. Takže je to Horní Čeladná u bývalého obchodu nebo v lokalitě horního chatoviště tzv. Střelcovo, tam se v neděli večer a nekdy i v sobotu kupí obrovské množství odpadu,”

V Čeladné je také sběrný dvůr a dalším nešvarem podle místostarostky je, že lidé, pravděpodobně ze sousedních obcí, se u něj načerno zbavují například stavebního materiálu, a tím také stoupají náklady obce spojené s likvidací odpadu. Na druhou stranu je podle Věry Golové pozitivní to, že obyvatelé Čeladné stále více odpad třídí.
Kino na výletě 2020 | Přes prsty ZRUŠENO!!!

08.07. 20:15
Frýdek-Místek, Aquapark Olešná

LUCIE Cover Band | Léto v zahradě

10.07. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Akuma | Promenádní koncerty

12.07. 16:00
Frýdek-Místek, Altán ve Smetanových sadech, Frýdek - Místek

123 stavby, s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Michal Raška, tel. 604 700 054, email raska@123stav
Frýdek-Místek
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

GAMA CONSTRUCT, s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 115 do 140 Kč/hod.

Detail

VKUS-BUSTAN s.r.o. - pracoviště Fryčovice
Fryčovice
od 14 100 do 15 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků