Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čeladná zaujala architekturou. Jsou zde k vidění nejlepší stavby čtvrtstoletí

  • Čeladná,

Celostátní putovní výstava Stavba čtvrtstoletí zakotvila v červnu na náměstí v Čeladné. Představuje nejzajímavější novodobé počiny české architektury. Obec na Frýdecko-místecku ji hostí také proto, že do tohoto projektu jsou zařazeny hned tři místní stavby.

Z Valdštejnské zahrady Senátu do Čeladné se přesunula putovní výstava Stavba čtvrtstoletí. Doprovází stejnojmenný počin, který má představit to nejlepší z novodobého českého stavitelství za posledních 25 let.

Petra Miškejová, ředitelka projektu: “Do tohoto projektu se přihlašují projekty z celého spektra stavebního oboru. Od dálnic až po kostely, od administrativních center až po rekonstrukce památek.”

O titul Stavba čtvrtstoletí se v tuto chvíli hlásí už téměř 200 projektů. Prestižní výstava prezentuje 21 z nich, hned tři stavby jsou z území Čeladné. Beskydské rehabilitační centrum, hotel Miura a budova vlakového nádraží.

Karel Bojda (Sdružení nezávislých kandidátů), zastupitel Čeladné: “Já to považuji za obrovský úspěch, protože malá obec, o které mnoho lidí ani pořádně neví, kde je, tak soutěží s takovými kolosy, jako jsou krajská města. Čeladná a architektura, myslím si, že je to ohromné synonymum, a myslím si, že se tomu daří.”
Milan Bajgar, ředitel Beskydského rehabilitačního centra: “Je to i dárek pro nás, protože my máme letos 20. výročí, kdy jsme proměnili nemocnici v rehabilitační centrum."

V Čeladné bude výstava do konce června. Projekt Stavba čtvrtstoletí podporují Senát, Akademie věd nebo Asociace krajů, včetně Moravskoslezského kraje. Ta nejlepší stavba bude vyhlášena po hlasování odborníků i veřejnosti.


IBEX Security s.r.o. - pracoviště Sviadnov
Frýdek-Místek
od 16 800 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Engelmann Czech s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 20 160 Kč/měsíc

Detail

Green Gas DPB, a.s. - pracoviště Paskov
Paskov
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků