Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Čeladné poradí, jak ve školství vzdělávat v programu Začít spolu

  • Čeladná,

V České republice je několik metodických center, která pomáhají školám, základním i mateřským, rozvíjet vzdělávací program Začít spolu. Jedno z nich, jediné pro Moravskoslezský kraj, je v Čeladné.

Mateřská škola Beruška v Čeladná se stala metodickým centrem, které pomáhá realizovat vzdělávací program Začít spolu. V celé republice je jen šest těchto center se zaměřením na mateřinky. To v Čeladné je jediné v kraji.

Jana Bartošová, ředitelka MŠ Čeladenská Beruška: “My jsme jako mateřská škola působili už v předchozích pěti letech v projektovém vzdělávacím programu Učíme se spolu a poskytovali jsme učitelům odkudkoliv z celé České republiky metodické setkávání, a ten projekt už byl ukončen. Od tohoto září jsme oficiálně metodickým centrem.”

Sdílet své zkušenosti z programu Začít spolu, případně pomáhat s jeho zavedením, budou v Čeladné každý měsíc. O prvním tématu setkání si rozhodli hlasováním.

Jana Bartošová, ředitelka MŠ Čeladenská Beruška: ”Zrovna dneska máme setkání, které se bude týkat ranních a reflexních kruhů, což je typický prvek pro program Začít spolu. Budeme se bavit o tom, jaké otázky dětem klást, otázky, které se týkají evokací, kdy zjišťujeme, co ty dětí ví, umí a dokážou.”
Taťána Soukalová, MŠ Francouzská, Kopřivnice: “Jde o to, že dětem vždy byla předkládána témata od nás od paní učitelek, ale v Začít spolu si téma vybírají děti. Takže jim nepředkládám jablka a hrušky, protože je podzim, ale máme tam teď téma třeba dinosauři.”
Andrea Vacková, vedoucí učitelka MŠ Dolní, Frenštát pod Radhoštěm: “Zapojila jsem od září mateřskou školu do projektu Začít spolu. Mně se to nejvíce líbilo z toho, co jsem viděla v různých mateřských školách, tak jsem cítila, že to je pro děti to nejlepší.”

Další setkání v metodickém centru bude i s rodiči. Budou si moci zažít stejný program, jaký mají ve školkách jejich děti.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy