Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jízdou na kolech k Baltu podpořily děti z čeladenského domova sbírku

  • Čeladná,

Čtyři děti a dva vychovatelé z Dětského domova Čeladná absolvovali na kolech cestu k Baltskému moři. Nešlo ale jen o sportovní výkon, cílem bylo podpořit charitativní akci.

Elizabeth, Erika, Daniela a Petr. To jsou čtyři děti z dětského domova v Čeladné, které se spolu se dvěma vychovateli vydaly na cyklojízdu dlouhou téměř 600 kilometrů. Za pět dní z ujeli Krompachu až k Baltskému moři. Nešlo ale jen o jízdu, zapojili se do charitativního projektu sportovce a filantropa Tomáše Slavaty.

René Dvoran, vedoucí vychovatel Dětského domova Čeladná: “Aby děti nejenom přijímaly nějaké dary, ale aby také samy mohly něco dávat. A tak vymyslel ten projekt, že děti z dětského domova pojedou k moři 580 kilometrů, a součástí toho bude sbírka.”
Elizabeth, Dětský domov Čeladná: “Vybrali nás vychovatelé strejda Petr a strejda Renek, protože rádi sportujeme.”
Erika, Dětský domov Čeladná: “Ujeli jsme denně v průměru sto třicet pět kilometrů za pět dní.”

Cyklomaraton představoval každý den osm hodin jízdy a spaní ve stanu. V cíli sportovce nečekalo žádné dlouhé rozjímají.

Daniela, Dětský domov Čeladná: “Vlezli jsem si do Baltského moře, po nohy, pak jsme šli k autu a jeli jsme zpátky do České republiky.”
Martin Kresta, vychovatel Dětského domova Čeladná: “Já si myslím, že se s tím děti popasovaly velmi dobře, chvilkama byly takové krize, když byl vítr a déšť, který nás v kuse provázel přes padesát kilometrů.”

Děti svou jízdou na kolech propagovaly sbírku pro Domov seniorů Příbor a pro nadační fond, který se věnuje předčasně narozeným dětem. Cíl, vybrat 100 tisíc korun, se naplnit podařilo.
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy