Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MAS Frýdlantsko-Beskydy už podpořila téměř 80 projektů

  • Čeladná,

Místní akční skupina Frýdlantsko - Beskydy, se sídlem v Čeladné, vznikla v roce 2014, rozprostírá se na území 13 obcí. Jejím cílem je podpořit dané území, a to i v oblasti společenského, kulturního a sportovního života.

Zuzana Pavlisková, manažerka MAS Frýdlantsko - Beskydy: “Místní akční skupina může nabídnout finanční prostředky prostřednictvím našeho malého oblíbeného dotačního titulu s názvem V Beskydech to žije. A zde přispíváme my jako místní akční skupina plus mikroregion. Dále jsou to evropské dotace, které přerozdělujeme z Integrovaného regionálního operačního programu zaměstnanost a programu rozvoje venkova.”

Celkem v letech 2014 až 2020 přerozdělila 62 milionů korun, kterými podpořila 78 projektů.

Zuzana Pavlisková, manažerka MAS Frýdlantsko - Beskydy: “Jednalo se jednak o projekty zemědělské a jiné podnikatelské aktivity, také jsme podpořili obecní projekty, například rekonstrukce chodníků, odborné učebny, a také jsme mohli vybavit některé spolky.”

Přímo Čeladnou zasahuje projekt nových odpočívadel s označníky v oblasti Ondřejníku, s podporou MAS byl vybudován chodník na Podolánky nebo jídelní výtah v mateřské škole Čeladenská Beruška.

Eva Wojnarová, Mateřská škola Čeladenská Beruška: “Tahle budova původně sloužila jako zdravotní středisko. Když se rekonstruovala na mateřskou školu, tak se tady s výtahem nepočítalo. Dokud tady výtah nebyl, školnice musely vynášet těžké horké várnice do prvního patra po schodech, což bylo nejen náročné, ale i nebezpečné.”

Další projekty budou podpořeny už v příštím roce, v listopadu bude vyhlášen 3. ročník dotačního titulu v Beskydech to žije. Na zajímavé kulturní a společenské aktivity bude připraveno 150 tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy