Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přípravu na Mikuláše v čeladenské mateřince nepodceňují

  • Čeladná,

Mateřská škola Beruška v Čeladné se chystá na příchod Mikuláše a jeho družiny velmi kreativně. Originální taneček doprovází výtvarné tvoření. Děti samy sebe ztvárňují jako čerty nebo anděly.

Jana Bartošová, ředitelka MŠ Čeladenská Beruška: “To byla volba dětí, jestli se namalují jako čerti nebo jako andělé, ale to nemá vyjadřovat, jestli jsou andělé nebo čerti, ale jde jen o to, jak se zrovna chtějí namalovat. Ale ptáme se všech dětí, co dělají a jak se chovají, když jsou jako čerti, a co dělají, když jsou jako andělé. Obě odpovědi potom rodičům zveřejníme, aby věděli, koho to teda doma mají.”
děti MŠ Čeladenská Beruška
“Já jsem nakreslil andílka.”
“Je to čert, má pytel, řetěz, je špinavý a má ostré drápy.”
“Můj andílek má křídla, svatozář a šaty.”
“Mi se líbilo, jak jsem čertovi maloval ten pytel, to bylo nejlepší.”

Na skutečné setkání s Mikulášem, andělem a čertem si tu děti připravují písničky a básničky, kterými se vykoupí ze svých prohřešků.

Jana Bartošová, ředitelka MŠ Čeladenská Beruška: “Přemýšlíme nad tím, jaké hříchy, co jsme všechno prožili a zažili, co všechno máme tedy odčinit, a připravujeme se na toho Mikuláše, který k nám přijde v pondělí.”

Přesně 6. prosince tedy dostanou děti z této mateřinky, a také z druhé místní školky Krteček i ze základní školy balíčky, které pro ně letos přichystala obec.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy