Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nová kniha Petra Andrleho vypráví příběhy hajných a hájenek Beskyd

  • Čeladná,

Zvuk lesního rohu oznámil v Čeladné zahájení křtu nové knihy Petra Andrleho, kterou vydal místní Okrašlovací spolek Rozhledna. Jmenuje se Hajní a hájenky Beskyd.

Petr Andrle, publicista: “Nejdříve jsme psali o lesních cestách, pak o osadách, pak o lidech v Beskydech, a když jsme přemýšleli o tom, co jsme ještě zpodobnil, tak to byli hajní a hájenky. Hajní, kteří jsou páteří péče o beskydské lesy.”

Publikaci doprovází fotografie, historické i současné, a také 25 ilustrací, které vzešly z výtvarné soutěže školáků z Čeladné na téma naše lesy za 100 let.

Petr Andrle, publicista: “Všech 86 kreslířů vyjádřil naději, že lesy budou za sto let, zelené, plné zvěře a plné lesních plodů.”

Úspěch popřála knize více než desítku kmotrů, jedním z nich byl Pavel Beran, který 36 let pracoval u horské služby v Beskydech.

Pavel Beran, kmotr knihy: “Já se s panem Andrlem znám celkem dlouho, do jeho knížek jsem dával nějaké fotografie s nějakou tou poznámkou ze svých zkušeností.”
Pavol Lukša (DOBRÁ VOLBA 2016), starosta Čeladné: “Chtěl bych panu Andrlemu popřát, aby ho Pán Bůh co nejdéle ráčil zachovat tady na zemi, protože on je opravdu skvělý. Sbírá z historických pramenů a pak je z toho tato krásná kniha.”

Příběhy hajných a hájenek jsou popsány na 463 stran a vyšly v nákladu 2 tisíce kusů.

Nahlásit chybu


K tématu
OFIR Service s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna Nošovice
Nošovice
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Karel Skupień - kravín Folwark
Písek
od 28 000 Kč/měsíc

Detail

ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail