Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výtvarná soutěž "O pohár čeladenské ovečky" vyzdvihla spojení hudby a Beskyd

  • Čeladná,

Sportovní hala v Čeladné hostila kulturní událost - vyhlášení cen 8. ročníku výtvarné soutěže “O pohár čeladenské ovečky”. Porota letos hodnotila více než 1 200 prací a udělila čtyřicet cen.

Jana Satinská, ředitelka ZŠ Čeladná: “Každý ten ročník je tematicky zaměřen na Beskydy, snažíme se touto cestou ukázat dětem, jak krásné Beskydy jsou a jaké ukrývají bohatství, a letos tedy muzika v Beskydech.”
Pavol Lukša (DOBRÁ VOLBA 2016), starosta Čeladné: “Naše škola je v těchto aktivitách naprosto bezkonkurenční. Že se do toho zapojí celá řada škol, to je jenom dobře, protože jsou to všechno školy v Pobeskydí a v Beskydech a my jsme rádi, že se o Čeladné mluví.”

Počátečních ročníků se účastnilo asi 6 škol z okolních obcí, letos už jich bylo 23. Děti soutěžily ve 3 základních kategoriích podle věku a dále také v oblasti plošných nebo trojrozměrných prací a vyhlášeno bylo i několik speciálních cen.

Mezi hodnocenými díly byly tři od autorů z pořadatelské školy.

Tereza Kemrová, ZŠ Čeladná, III. kategorie, 1. místo 3D “Už pět let hraji na housle, takže mi to připadalo jako dobrý nápad. Vyrobila jsem je z kartonu, tady jsou nitky a použila jsem k tomu tavnou pistoli a tempery.”
Eliška Kőrbelová, ZŠ Čeladná, II. kategorie, 1. místo (brýle)”Já jsem tam nakreslila dívku a chlapce v kroji, protože to jsou naše kroje, a také jsem tam nakreslila noty, aby bylo vidět, že je to hudba.”
Adéla Myslíkovjanová, ZŠ Čeladná, II. kategorie, 2. místo “Je tam kluk v našem českém kroji, který hraje na basu, takže to je zdroj té hudby. Celé jsem to dělala vodovkami.”

Obrázky dětí z různých ročníků této výtvarné soutěže jsou v Čeladné stále k vidění v chodbách školy, které jsou tak nepřetržitě výstavním prostorem.

Nahlásit chybu


K tématu
Active Colour s.r.o.- pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 103 Kč/hod.

Detail

DENIM TRADE s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 15 800 Kč/měsíc

Detail

Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail