Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čeladnou povede dosavadní tandem Lukša - Golová

  • Čeladná,

Zcela jasná povolební situace panuje v Čeladné. Voliči tu dali zřetelně najevo, co si v obci přejí - a to je zachovat stávající vedení, tedy tandem Dobrá volba 2016 a KDU-ČSL.

Čeladnou i po těchto obecních volbách suverénně ovládla Dobrá volba 2016, když získala téměř 54 procent hlasů, o 6 procent více než před 4 lety. V 15 členném zastupitelstvu bude mít 9 křesel. Druhý skončil s necelými 19 procenty její koaliční partner KDU-ČSL.

Pavol Lukša, lídr DOBRÁ VOLBA 2016, Čeladná: “Na to, že jsem měl strach, volby na Čeladné dopadly dobře. Hlavně vyslaly vzkaz všem, kteří si mysleli, že na Čeladné jsou lidi hloupí. Řekly zcela jednoznačně, že se nebrání, aby přišly nové strany, ale ty strany musí mít něco za sebou nebo jejich lidé mají mít něco za sebou.”
Věra Golová, lídr KDU-ČSL, Čeladná: “Když bych to shrnula, emočně jsem velmi nadšená a potěšen. Vůbec jsem takový výsledek nečekala, který udělalo nejen naše seskupení, ale zejména z té velké masivní výhry našeho starosty.”
Pavol Lukša, lídr DOBRÁ VOLBA 2016, Čeladná: “I když jsou počty jasné, Lukša - Golová tandem, to byl taky druhý vzkaz voličů, že chtějí, abychom pokračovali s paní místostarostkou.”

Silnou kampaň proti dosavadnímu vedení obce vedlo nové seskupení Občanské fórum Beskydy. To nakonec získalo v zastupitelstvu dva mandáty. Do základního orgánu obce usedne také ještě jeden člen z kandidátky Nezávislí. Volební účast tu byla vysoká 64,36 procent.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy