Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ustavující zastupitelstvo v Čeladné potvrdilo staronové vedení

  • Čeladná,

Obec Čeladnou bude i následující čtyři roky řídit dosavadní vedení - Pavol Lukša a Věra Golová. Ustavující zastupitelstvo tak potvrdilo to, co ve volbách dali místní občané najevo.

Nově zvolení zastupitelé Čeladné se sešli na své první schůzku, její program byl dopředu jasně daný - složení slibu a volba vedení obce.

Starostou Čeladné byl 12 z 15 hlasů opět zvolen Pavol Lukša, jehož Dobrá volba 2016 získala ve volbách téměř 54 procent hlasů. Funkci místostarostky suverénně obhájila dlouhodobá koaliční partnerka Věra Golová za KDU-ČSL.

Pavol Lukša ( DOBRÁ VOLBA 2016), starosta Čeladné: “Tandem Lukša - Golová bude pokračovat dál, protože dostal za tu dobu historicky nejvyšší počet mandátů. A pro mě je to víceméně takové magické číslo, deváté volební číslo a devět mandátů.”

Starostou Čeladné je Pavol Lukša nepřetržitě od roku 1994. V pětičlenné radě obce bude dále za Dobrou volbu Milan Bajgar a Kamil Otava a také Iveta Kubica Magnusková za Nezávislé.

Iveta Kubica Magnusková (NEZÁVISLÍ), radní Čeladné: “Nejsme ani opozicí, nejsme ani čistě spolupracující stranou, ale budeme se snažit spolupracovat na všech rozumných projektech. Mám za to, že obec se rozvíjí správným směrem.”

Nováčkem v zastupitelstvu se dvěma mandáty je Občanské fórum Beskydy.

Jiří Švrček (Občanské fórum Beskydy), zastupitel Čeladné: “Našim hlavním cílem bylo dostat se do zastupitelstva, což jsme splnili. Obec potřebuje odvést mnoho rozumné a poctivé práce a ta konstruktivní opozice k tomu určitě patří.”

Znovu se zastupitelé sejdou v prosinci, aby schválili rozpočet na rok 2023.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyÚřad práce České republiky, KrP Ostrava, KoP Jablunkov
Jablunkov
od 21 710 do 31 820 Kč/měsíc

Detail

VITALITY CZ, s.r.o. - Bystřice
Bystřice
od 8 100 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry