Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čeladnou dále povede zaběhnutá dvojice koaličních partnerů

  • Čeladná,

Nově zvolení zastupitelé Čeladné se sešli na své první schůzku, její program byl dopředu jasně daný - složení slibu a volba vedení obce. Starostou Čeladné byl 12 z 15 hlasů opět zvolen Pavol Lukša, jehož Dobrá volba 2016 získala ve volbách téměř 54 procent hlasů. Funkci místostarostky suverénně obhájila dlouhodobá koaliční partnerka Věra Golová za KDU-ČSL.

Pavol Lukša ( DOBRÁ VOLBA 2016), starosta Čeladné: “Tandem Lukša - Golová bude pokračovat dál, protože dostal za tu dobu historicky nejvyšší počet mandátů. A pro mě je to víceméně takové magické číslo, deváté volební číslo a devět mandátů.”

Starostou Čeladné je Pavol Lukša nepřetržitě od roku 1994. V pětičlenné radě obce bude dále za Dobrou volbu Milan Bajgar a Kamil Otava a také Iveta Kubica Magnusková za Nezávislé.

Iveta Kubica Magnusková (NEZÁVISLÍ), radní Čeladné: “Nejsme ani opozicí, nejsme ani čistě spolupracující stranou, ale budeme se snažit spolupracovat na všech rozumných projektech. Mám za to, že obec se rozvíjí správným směrem.”

Nováčkem v zastupitelstvu se dvěma mandáty je Občanské fórum Beskydy.

Jiří Švrček (Občanské fórum Beskydy), zastupitel Čeladné: “Obec potřebuje odvést mnoho rozumné a poctivé práce a ta konstruktivní opozice k tomu určitě patří. To znamená návrhy a to co bude rozumné budeme schvalovat, jak bylo dneska vidět u usnášejícího se zastupitelstva.”

Znovu se zastupitelé sejdou v prosinci, aby schválili rozpočet na rok 2023.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyTOZOS spol. s r.o. - pracoviště Dolní Tošanovice (areál výkrmny prasat a kuřat)
Dolní Tošanovice
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

IBEX Security s.r.o. - pracoviště Sviadnov
Frýdek-Místek
od 21 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry