Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Světla z padesátých let vymění v Čeladné za LED lampy

  • Čeladná,

Čeladná připravuje rekonstrukci veřejného osvětlení. Investiční akce přijde na zhruba osm a půl milionu korun. Obec požádala i o dotaci, která by mohla činit zhruba 2,8 milionů korun.

Pavol Lukša ( DOBRÁ VOLBA 2016), starosta Čeladné: “Ale bez ohledu, jestli dotace vyjde nebo ne, půjdeme do toho. Máme vyřízený úvěr u Komerční banky. Náš katastr má zhruba kolem 60 kilometrů čtverečních a všude máme veřejné osvětlení. Bohužel, někde je veřejné osvětlení z padesátých let, a je ho potřeba vyměnit. Vždy po nějakých velkých větrech některé lokality, když ty dráty cinknou o sebe, tak týden nebo dva týdny nesvítí.”
Jindřich Michna, správa majetku, OÚ Čeladná: “Tato rekonstrukce je celková, spočívající ve výměně svítidel, rekonstrukce rozvaděčů a vodiče.”
Pavol Lukša ( DOBRÁ VOLBA 2016), starosta Čeladné: “Dojde k výměně asi 480 světel, bude nových dvacet kilometrů kabelů a osm rozvaděčů.”

Staré osvětlení bylo už před několika lety na některých místech vyměněno, například v centru obce. Aktuální projekt se týká dalších lokalit, včetně těch odlehlých v kopcích.

Pavol Lukša ( DOBRÁ VOLBA 2016), starosta Čeladné: “Výběrové řízení by mělo být skončeno, zhruba do tří týdnů bychom měli podepsat smlouvu s vítězem. Zatím nebudu říkat, který to je, přihlásily se dvě firmy a protože mají patnáctidenní lhůtu na odvolání, tak bych nerad předbíhal. Ale počítáme, že do konce března, nejpozději do poloviny dubna bychom měli mít podepsanou smlouvu.”

Všechny nové LED lampy by se pak měly v obci rozsvítit do konce září.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy