Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kalusův kalamář probudil v dětech básnické střevo, veršovaly na pohádkové téma

  • Čeladná,

Děti z devíti základních škol, tedy z pořádající čeladenské a z osmi z okolního regionu, si na dalším ročníku Kalusova kalamáře vyzkoušely, zda v nich dřímá básnické střevo. Soutěž je věnována básníku Josefu Kalusovi, který žil na přelomu 19. a 20. století v Čeladné.

Jana Satinská, ředitelka ZŠ Čeladná: “Děti veršují na dané téma, letos jsme zvolili téma Hrady, zámky a jejich obyvatelé. V tomto tématu se dostávají do svého světa, světa pohádek a myslím si, že zrovna toto téma je jim velice blízké.”
Anežka Uhlářová, ZŠ Čeladná: “Daří se mi docela dobře psát a líbí se mi to téma.”
Tereza Vosičková, ZŠ Čeladná: “Mám nápady, ale moc mi to nejde.”
Eliška Kőrbelová, ZŠ Čeladná: “Píšu na hradě o princeznách, královnách a tak.”
Hana Sliacká, ZŠ Čeladná: “Jsem tu poprvé a je to docela těžké, ještě hodně přemýšlím.”

Školáci soutěžili ve třech věkových kategoriích, výsledkem bylo 34 básní, o těch nejzdařilejších rozhodla porota sestavná z učitelů čeladenské školy.

Jak bylo i uvnitř školní budovy vidět, literární téma o hradech a zámcích nebylo vybráno náhodně. Vše začalo díky 12 ozdobným rámečkům, které škola dostala darem, a do kterých děti začaly malovat obrázky. Z toho vzešla aktuální výzdoba školy a velké téma, které se odrazilo i v další předmětech.

Nahlásit chybu


K tématu
Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail