Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči završili oslavy svého století akčními ukázkami a průvodem

Čeladná |  | Čeladenský miniexpres

Uhašení ohně za pomocí staré koňské stříkačky, nebo naopak nejmodernější současná technika integrovaného záchranného systému. Takto pojali dobrovolní hasiči v Čeladné oslavy 100. výročí svého založení.

Lukáš Wozniak, starosta SDH Čeladná: “Tak perlička, zajímavé stroje, určitě záchranný útvar České republiky Zlín, přijel Titan, obrovská cisterna, což je podívaní, která se jen tak nevidí. Ze stanice z Frýdku-Místku nám přijela speciální cisterna s pásovými vozy připojenými a jsou tady i hlavně historické vozy, takže i tu historii chceme ukázat.”

V jedné z ukázek se předvedli i místní mladí hasiči.

kroužek mladý hasič, SDH Čeladná:  
“Je to velká zábava.”
“Abych si zlepšit kondičku.”
Lukáš Wozniak, starosta SDH Čeladná: “Jsme tím hrozně překvapeni, že ten zájem dětí máme, je jich dvacet, což je krásné číslo v dnešní době. Těch různých kroužků existuje samozřejmě veliké množství a k té hasičině se tu děti vracejí.”
Pavol Lukša (DOBRÁ VOLBA 2016), starosta Čeladné: “Závazek je to pro nás obrovský, protože, když našli před sto lety odvahu naši předkové, kteří měli, s prominutím, holé zadky, a založili sbor, tak pro nás je ten závazek o to větší, že nám se rozrostla obec a ta pomoc je potřeba. Vždycky, když je nějaké neštěstí, tak se pár ochotných rukou, když je dobře, tak se najde. Teď pršelo před čtrnácti dny a nikdo nebyl venku, než hasiči. My se snažíme hasičům tu jejich práci zpříjemňovat i tím, že jim nakupujeme techniku. Letos se nám podaří zrepasovat jediná V3S v republice s kuchyní, bude jim sloužit pro jejich potřeby, aby se mohli na těch akcích prezentovat. Takže já si myslím, že ten závazek je velký, ale já si myslím, že hasiči jsou jediná složka, která, když už vám všichni odřeknou, tak oni jsou, aby pomohli.”
Lukáš Wozniak, starosta SDH Čeladná: “Já jsem hrozně rád, že se můžu zúčastnit té stovky, že to zažívám jako generace. Je to pro mě závazek ten vstup do té další stovky poslat těm našim nástupcům, těm dalším generacím tak, aby to fungovalo tak dobře jako doteď.”

Odpoledne oslavy pokračovaly před hasičskou stanicí, kde zdejší farář vysvětil dva hasičské vozy, mimo jiné i zmíněnou V3S. Vrcholem hasičského svátku v Čeladné pak byl průvod ke kostelu a slavnostní mše.

Nahlásit chybu


K tématu

Ke stovce mají hasiči v Čeladné opravenou zbrojnici, časem bude i zbrusu nová budova

30. května 2024 11:50 | Čeladná | Petra Dorazilová | Regionální zprávy POLAR

Sbor dobrovolných hasičů v Čeladné slaví letos 100. výročí založení. Oslava se bude konat v červnu. Dárek, opravené zázemí uvnitř hasičské zbrojnice, už převzali.

Čeladenští hasiči dostali ke stovce opravenou zbrojnici, oslava bude v červnu

29. května 2024 7:54 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Sbor dobrovolných hasičů v Čeladné slaví letos 100. výročí založení. I když se hlavní oslavy uskuteční v červnu, dopředu už si mohli převzít dárek - opravené zázemí uvnitř hasičské zbrojnice.

Muglinovské hasiče ocenil i generál Vlček, své kulaté výročí oslavili průvodem i medailemi

24. října 2023 16:40 | Ostrava-Slezská Ostrava | Petr Kůdela

Dobrovolní hasiči v Ostravě-Muglinově oslavili 130 let od svého založení. Za celou éru vychovali mnoho kvalitních hasičů a hasiček, někteří z nich sloužili či dosud slouží jako profesionální hasiči.


Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Černé napojení do kanalizace odhalují pomocí diskotékové mlhy

Dnes 9:12 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Osvědčenou kouřovou metodou ověřuje správce kanalizace, zda do jeho sítě není napojeno nelegální potrubí. Důvodem kontrol bývá přetížení čistíren tzv. balastními vodami z dešťových svodů střech domů. Na hříšníky upozorní bílý kouř vycházející z potrubí v domech nebo na jeho střechách.

Na Slezskoostravském hradě se hraje Shakespeare, slavnosti zahájil Večer tříkrálový

Slezskoostravský hrad znovu hostí oblíbený divadelní festival Letní shakespearovské slavnosti. Letos herci nabídnou divákům ve dvaceti pěti dnech celkem osm Shakespearových her, a to hlavně komedií. První z nich se hrála celý minulý týden, další čekají diváky postupně až do půlky srpna.

Projekt Kola pro Afriku funguje už 12 let. Lidé stále zásobují sběrná místa

Dosloužilo vám staré kolo? Je například nepojízdné? Nemusíte ho vyhazovat, ale přinést na sběrné místo projektu Kola pro Afriku. Pomůžete tím dětem v Gambii překonávat velké vzdálenosti na cestě do školy. Každoročně tam tvůrci projektu odešlou na tisíc kol.

Radnici v Havířově došla trpělivost s firmou, která staví volnočasové hřiště

Lidem v Havířově-Podlesí dochází trpělivost při výstavbě volnočasového areálu. Místo hřiště se dívají stále jen na staveniště. A trpělivost se zhotovitelem už došla i radnici.

Pro zraněné při nehodě auta s motorkou v Těrlicku spěchaly sanitky i vrtulník

Včera 16:42 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vážná nehoda s několika zraněnými se stala v pondělí odpoledne v Těrlicku. Společně s hasiči a posádkami sanitek tam letěl i záchranářský vrtulník.

Vstup na stadion bude atraktivnějším veřejným prostorem, zmizí brána, přibude cyklopruh

Počátkem léta začala revitalizace prostoru vstupní části letního stadionu. Vzniknou tu nová parkovací místa, chodník a úsek pro cyklisty. Součástí projektu je i úprava křižovatky ulic Divadelní a Purkyňova.

Hasiči v Havířově měli ve sběrném dvoře cvičení na radioaktivní materiál, našli tam rtuť

Včera 10:27 | Havířov | Libor Běčák

Ve sběrném dvoře v Selské ulici v Havířově se v pondělí dopoledne konalo cvičení motivované nálezem radioaktivního materiálu.

Ve Skalici na Frýdecko-Místecku zabila elektřina muže u bazénu

Včera 15:06 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragicky skončil pohyb 51letého muže ze Skalice na Frýdecko-Místecku u bazénu. V neděli večer ho tam zasáhl elektrický proud.

Dvoudenní jablunkovský jarmark byl plný zábavy a město také rozdalo ocenění

Výročí udělení městských práv v roce 1560 si v Jablunkově připomněli dvoudenním jarmarkem.

Pobeskydský aviatický klub otevřel hangár veřejnosti, představili se i modeláři

Prohlídka ultralehkých letadel nebo let na leteckém simulátoru. Ale i letové ukázky modelářů. Letiště v Místku – Bahně má za sebou tradiční letní akci Den otevřeného hangáru. Událost přilákala davy návštěvníků.

Mladí hasiči bojovali v požárním útoku O pohár SDH Frýdlant nad Ostravicí

Mladí hasiči a hasičky z celého okresu se utkali ve Frýdlantě v královské disciplíně požárního sportu – v požárním útoku. Sedmičlenná družstva si zasoutěžila už v patnáctém ročníku O pohár Sboru dobrovolných hasičů Frýdlant nad Ostravicí.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

11. července 2024 16:31 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Parkoviště u Sekerovy vily ve Frýdku-Místku už je ve výstavbě

11. července 2024 15:30 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst. Aktuálně už je v plném proudu stavba nového parkoviště na sídlišti Slezská. Hotové má být do konce roku. Navíc bude vytvořeno ze zatravňovacích dlaždic a nabídne také malou zelenou oázu.

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku letos získala titul Mistr Mistrů

11. července 2024 13:33 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku má za sebou jednu z nejlepších sezón. Přivezla medaile z mistrovství Evropy, ale junioři hlavně ovládli domácí soutěž Czech Dance Masters, kde porazili na 150 týmů a stali se Mistry Mistrů.

Letní koupaliště ve Frýdlantě nabízí ochlazení v parnu, ale má i ohřívanou vodu

Letní koupaliště ve Frýdlantě nad Ostravicí je opět plně připraveno poskytnout osvěžení v parných dnech. Ve srovnání s ostatními koupališti v regionu je přístupné za lidové vstupné.

Hasiči završili oslavy svého století akčními ukázkami a průvodem
Vydáno 25. června 2024 11:50, Čeladná, Petra Dorazilová
Uhašení ohně za pomocí staré koňské stříkačky, nebo naopak nejmodernější současná technika integrovaného záchranného systému. Takto pojali dobrovolní hasiči v Čeladné oslavy 100. výročí svého založení.

Lukáš Wozniak, starosta SDH Čeladná: “Tak perlička, zajímavé stroje, určitě záchranný útvar České republiky Zlín, přijel Titan, obrovská cisterna, což je podívaní, která se jen tak nevidí. Ze stanice z Frýdku-Místku nám přijela speciální cisterna s pásovými vozy připojenými a jsou tady i hlavně historické vozy, takže i tu historii chceme ukázat.”

V jedné z ukázek se předvedli i místní mladí hasiči.

kroužek mladý hasič, SDH Čeladná:  
“Je to velká zábava.”
“Abych si zlepšit kondičku.”
Lukáš Wozniak, starosta SDH Čeladná: “Jsme tím hrozně překvapeni, že ten zájem dětí máme, je jich dvacet, což je krásné číslo v dnešní době. Těch různých kroužků existuje samozřejmě veliké množství a k té hasičině se tu děti vracejí.”
Pavol Lukša (DOBRÁ VOLBA 2016), starosta Čeladné: “Závazek je to pro nás obrovský, protože, když našli před sto lety odvahu naši předkové, kteří měli, s prominutím, holé zadky, a založili sbor, tak pro nás je ten závazek o to větší, že nám se rozrostla obec a ta pomoc je potřeba. Vždycky, když je nějaké neštěstí, tak se pár ochotných rukou, když je dobře, tak se najde. Teď pršelo před čtrnácti dny a nikdo nebyl venku, než hasiči. My se snažíme hasičům tu jejich práci zpříjemňovat i tím, že jim nakupujeme techniku. Letos se nám podaří zrepasovat jediná V3S v republice s kuchyní, bude jim sloužit pro jejich potřeby, aby se mohli na těch akcích prezentovat. Takže já si myslím, že ten závazek je velký, ale já si myslím, že hasiči jsou jediná složka, která, když už vám všichni odřeknou, tak oni jsou, aby pomohli.”
Lukáš Wozniak, starosta SDH Čeladná: “Já jsem hrozně rád, že se můžu zúčastnit té stovky, že to zažívám jako generace. Je to pro mě závazek ten vstup do té další stovky poslat těm našim nástupcům, těm dalším generacím tak, aby to fungovalo tak dobře jako doteď.”

Odpoledne oslavy pokračovaly před hasičskou stanicí, kde zdejší farář vysvětil dva hasičské vozy, mimo jiné i zmíněnou V3S. Vrcholem hasičského svátku v Čeladné pak byl průvod ke kostelu a slavnostní mše.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/celadna/11000043730/hasici-zavrsili-oslavy-sveho-stoleti-akcnimi-ukazkami-a-pruvodem