Bez čeho by se učitelé, žáci a ani jejich rodiče při učení neobešli? Přece bez školních obrázků. A celou řadu těchto neocenitelných učebních pomůcek nyní mohou spatřit návštěvníci frýdeckého zámku, v němž v těchto dnech probíhá nová výstava Muzea Beskyd s výmluvným názvem Školní obrázky.
Slavěna Jurčíková, komisařka výstavy: “Tato výstava mapuje jednu z nejznámějších didaktických pomůcek, což je školní obraz. Na výstavě mapujeme obrázky z druhé poloviny 19. století, z počátků 20. století a ty nejmladší, které zde lze shlédnout, jsou z 50. let 20. století. Výjimku tvoří tři obrázky ze 70. let, které představují kostru člověka.”
Na výstavě si mohou návštěvníci prohlédnout celou řadu významných děl známých českých kreslířů a malířů, ale také umělců ze zahraničí.
Slavěna Jurčíková, komisařka výstavy: “K těm nejvýznamnějším patří obrázkový soubor pohádek bratří Grimmů z přelomu 19. a 20. století a několik obrázků Felixe Jeneweina, které máme ve sbírkách Muzea Beskyd. Dále mohou návštěvníci shlédnout obrázky známých českých kreslířů a malířů, například Eduarda Štorcha nebo Zdeňka Buriana. Také Františka Procházky, který je jedním ze zakladatelů pražské zoo.”
Výstava mapující školní obrázky potrvá ve výstavní síni frýdeckého zámku až do 20. listopadu.