Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Objekt Slezanu na Frýdlantské ul. ve F-M je v demolici

Na Frýdlantské ulici ve Frýdku-Místku probíhají demoliční práce. Bourací stroje se zakously do objektů bývalé přádelny společnosti Slezan. Areál už řadu let nemá využití, proto bude do příštího roku srovnán se zemí a na jeho místě časem vyroste něco smysluplnějšího.

Společnost Slezan Holding zahájila demoliční práce v areálu bývalé slezanské přádelny, tzv. “Trojky” na Frýdlantské ulici v Místku. Areál je už více jak deset let bez využití. O jeho zbourání je rozhodnuto přes dva roky.

“Je to jeden z areálu, který jsme určili k demolici. On je nevyužitelný. My jsme za celých deset let nebyli schopni do objektu zajistit nějakého uživatele, nájemníka z nějakého jiného oboru. Textilní výrobu už tam nikdo rozjíždět určitě nebude, to znamená, že jsme nebyli schopni ten areál obsadit. Je to území, které má necelé dva hektary, a my si myslíme, že je potřeba ho využít, a ne, aby v centru města strašila ruina po textilní výrobě,” uvedl předseda představenstva společnosti Slezan Holding Jiří Karásek.

V březnu příštího roku už budou budovy za mnou minulostí a na jejich místě vznikne travnatá plocha. Společnost Slezan chce do budoucna areál plnohodnotně využít a začlenit ho do města, proto zpracovává studie na jeho další využití.

“My samozřejmě budeme chtít v místě něco vybudovat. Přemýšlíme o jakési polyfunkční zástavbě. Nám by se zřejmě v místě nejvíce líbila nějaká kombinovaná funkce. V minulosti tady byly hlasy, že tam bude nějaké velké obchodní centrum, což v tuto chvíli nepřipravujeme. Potrvá minimálně dva roky, než se tam začne něco budovat, takže ten samotný vývoj ukáže. Do té doby tam zůstane čistý a prázdný pozemek v centru města,” sdělil Karásek.

V rámci Memoranda o spolupráci, které společnost Slezan Holding uzavřela s Frýdkem-Místkem, jej bude o dalším využití pozemku v budoucnu informovat a i my budeme celou věc nadále sledovat.
Povídání v Zeleném baru s tibetologem Danielem Berounským

Dnes
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Naše paní Božena Němcová / náhrada za představení Dopisy Olze

29.09. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

BPM silesia group s.r.o. - Třinecko
Třinec
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 5 300 Kč/měsíc

Detail

okma service s.r.o.- pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků