Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poplatky za odpad a psy se ve Frýdku-Místku nemění

Dobrý zpráva pro všechny občany Frýdku-Místku. Ani v letošním roce se nezmění výše poplatků za odpad, který je neměnný už několik let. Na stejné úrovni jako v minulých letech zůstává také výše poplatku za psy.

Výše poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů se ani letos nezmění. Vedení Frýdku-Místku se totiž shodlo na zachování jeho výše.

“Poplatek za komunální odpad je nezměněný už od roku 2007, pouze v roce 2016 od něj byly osvobozeny děti do tří let. Poplatek za odpad činí 492 korun na osobu a rok. Občané nad 70 let budou i nadále platit 252 korun. Děti do tří let nebudou platit vůbec nic,” sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

A nezmění se ani výše poplatku za psa. V bytovém domě bude i v tomto roce tento poplatek činit 1 500 korun na rok, za psa v rodinném domě v katastru Frýdek a Místek 700 korun a v katastru Pánské Nové Dvory, Lískovec, Lysůvky, Chlebovice a Skalice 300 korun. Lidé pobírající invalidní, starobní, vdovský, vdovecký a sirotčí důchod budou opět hradit ročně 200 korun za jednoho psa. Za každého dalšího psa téhož držitele je poplatek zvýšen o 50%.

“Občané mají možnost zaplatit poplatky za odpad a za psy několika způsoby. Jedním ze způsobů je bankovní převod, pak platba přímo na pokladně na magistrátu, a to jak hotovostně, tak i bezhotovostně platební kartou. Třetím způsobem je, že se zaregistrují na stránkách www.uradfm.cz, kde přes portál občana mohou platit poplatky za psy a odpad, a také tam uvidí, co mají a co nemají zaplaceno,” popsal náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Poštovní poukázky lidem přijdou v dubnu. Splatnost poplatků je pak do 31. května.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy