Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé schvalovali dotace i nákup nemovitostí

Ve středu proběhlo zasedání zastupitelstva města. Zastupitelé se mimo jiné zabývali dotacemi nebo rozšířením vyhlášky o nočním klidu a jednali i o koupi nemovitých věcí.

Ve velké zasedací síni frýdeckého magistrátu proběhlo 5. zasedání zastupitelstva města. Zastupitelé schválili návrh 2. změny rozpočtu, rozhodli o investičních a neinveštičních dotacích a zabývali se také akčním plánem rozvoje města nebo střednědobým plánem rozvoje sociálních služeb a navazujících aktivit na období 2019-2021.

“V souvislosti se stárnutím populace a rostoucím počtem onemocnění demencemi je plánováno vybudovat nové zázemí Centra denních služeb pro seniory, rozšířit kapacity pobytové služby Domova pro seniory i pečovatelské služby. Rovněž připravujeme zkvalitnění a rozšíření kapacit terénních a pobytových služeb pro osoby se zdravotním postižením a vybudování chráněného bydlení pro osoby s duševním onemocněním v souvislosti s realizací Centra duševního zdraví v rámci reformy psychiatrické péče,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Zastupitelé také rozhodovali o prodeji a nabytí nemovitých věcí. Mimo jiné schválili koupi objektu na ulici Radniční 13 ve Frýdku.

“Budovu jsme koupili s tím záměrem, že do ní po rekonstrukci přesuneme odbor životního prostředí, aby lidé měli všechny odbory vydávající stanoviska ke stavbám po ruce a zároveň tak vyřešíme další problém, protože do uvolněných kanceláří v Místku přestěhujeme odbor sociální péče, včetně orgánu sociálně právní ochrany dětí, který je nyní v pronajatých a nevyhovujících prostorách a pronájem městu končí v roce 2021. Takže vyřešíme dvě věci najednou,” sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Zastupitelé schválili i nový sbírkový program s názvem Daruj F-M.

“Sbírkový program Daruj FM je dalším prvkem participativního rozpočtu. Cílem je podpořit veřejné sbírky, které budou mít veřejně prospěšný účel s dopadem na občany města. Město vyřídí vše potřebné po administrativní stránce, včetně vytvoření transparentního účtu, a navíc poskytne stejnou částku, kterou lidé do sbírky přispějí. Částka se tak zdvojnásobí. Město si ale taky může stanovit strop svého příspěvku,” popsal náměstek primátora Frýdku-Místku Jakub Míček.

Těmito i dalšími tématy, které měli zastupitelé na stole, se budeme věnovat podrobněji v samostatných reportážích, které vám přineseme v příštích vydáních našeho expresu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyTOZOS spol. s r.o. - pracoviště Dolní Tošanovice (areál výkrmny prasat a kuřat)
Dolní Tošanovice
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

IBEX Security s.r.o. - pracoviště Sviadnov
Frýdek-Místek
od 20 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Armáda spásy v České republice, z.s. - pracoviště Armáda spásy v ČR, Prevence bezdomovectví Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 29 200 Kč/měsíc

Detail