Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Majitelé psů ve Frýdku-Místku výrazně ušetří za roční poplatky

Majitelé psů ve Frýdku-Místku mají důvod k radosti. Město totiž výrazně snížilo poplatky za jejich čtyřnohé miláčky. Především lidé v bytech ušetří ročně za psa 600 korun. A zavedla se i výjimka na časové osvobození od poplatku pro ty, kteří si vezmou pejska z útulku.

Mít vlastního psa lidem přináší radost. A to byl jeden z hlavních důvodů, proč se ve Frýdku-Místku rozhodli snížit poplatky za psy.

Anketa: "Jsem rád, protože na baráku, když ji mám, tak nepotřebuju platit zase velké poplatky. V bytě je to jiné."
Leonard Varga, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Frýdek-Místek měl v podstatě nejdražší a největší možnou sazbu poplatku za psa, jakou umožňuje zákon. Nebylo moc měst v republice, které by šly až na tu vrchní hranu. My jsme měli v programu, že ten poplatek chceme snížit a jsem moc rád, že se nám to koaličně podařilo prosadit. Ten poplatek základní za psa v paneláku klesá z 1 500,- korun na 900,- korun."

Za každého dalšího psa v bytě se pak poplatek sníží z 2 250,- na 1 200,- korun. Každý pes v domě vyjde nově na 500,- korun a obyvatelé městských částí zaplatí podobně dvě stovky. Lidem nad 65 let se pouze sníží poplatek za druhého psa na jednotných 200,- korun.

Leonard Varga, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Co je důležité a je třeba říct, že město pejskařům nenabízí žádnou službu za ten poplatek. Je to opravdu jenom regulační poplatek a my jsme chtěli a víme, že i v té době toho covidu, kdy byli lidé sami, nemohli se stýkat, tak si častěji ty psy pořizovali a opravdu to fungovalo jako regulační poplatek. My jsme tuto filosofii úplně nepřijali a nemyslíme si, že by pejskaři měli být trestáni za to, že mají psa."

Jedním z kroků ke snížení byl i fakt, že lidé běžně přehlašovali psy mimo svá bydliště. Pouze s cílem, aby neplatili tak velké poplatky.

Leonard Varga, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Novinkou také je, že jsou na dva roky osvobozeni od poplatku majitelé pejsků, kteří si vezmou psa z útulku ze Sedlišť."

Městská kasa přijde snížením poplatků ročně o 700 tisíc korun. Poplatek za odpad se naopak nemění.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 103 Kč/hod.

Detail

ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail