Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek chce zajistit základním školám rovné podmínky v rámci IT vybavení

Lepší IT vybavení a také bezbariérové přístupy v základních školách. Frýdek-Místek usiluje, aby měly školy v těchto oblastech rovné podmínky. Pomoci k tomu mají hlavně evropské dotace, které by jen do modernizace IT mohly v případě úspěchu žádostí přinést přes 32 milionů korun.

Ne všechny školy ve Frýdku-Místku mají IT infrastrukturu na stejné úrovni. To se rozhodli ve městě změnit a rádi by proto získali evropské peníze na nové vybavení.

Zbyněk Šostý, ředitel ZŠ Petra Bezruče a radní pro školství/NMFM/: "V rámci rozpočtu jsme navrhli povýšit položku na ICT (Informační a komunikační technologie) vybavení škol, ale tohle navýšení je na pevném základě. A to z důvodů, že jsme s kolegou Pyškem během těch 5 až 6 měsíců jednotlivé školy navštívili a zjistili jsme, že některé z nich nejsou vůbec připraveny na možnost žádat o evropské peníze v rámci IROPu nebo ITI (Information Technology Industry)."

Radní proto zjistili, jaké výzvy na evropské dotace se budou letos podávat a rozhodli se o ně za město přihlásit.

Zbyněk Šostý, ředitel ZŠ Petra Bezruče a radní pro školství/NMFM/: "Ten projekt, který je napsán, a pozor, tady se bavíme o projektu Frýdek-Místek ve 3D realitě, ten je myslím v rozsahu 36 milionů a pokud se to povede a budeme úspěšní, tak město by se mělo podílet deseti procenty. Protože se jedná dalo by se říct o trochu větší dluh. A když jsme ten projekt dávali dohromady, tak tam jednou položkou jsou virtuální realita a takovou tou druhou, menší položkou v uvozovkách jsou ty sítě a ta struktura. Proto město chce udělat jenom tu páteř."

A nebude to jenom o počítačovém vybavení.

Zbyněk Šostý, ředitel ZŠ Petra Bezruče a radní pro školství/NMFM/: "Cílem je, aby se našemu městu podařilo, aby každá škola měla páteřní síť počítačů. To znamená internet a Wi-Fi síť. A druhá věc, aby do té doby byly připraveny sociální zařízení pro imobilní spoluobčany a bezbariérový přístup. Tady právě je ten handicap té minulé doby. A to z toho důvodu, že některá škola to má a některá to nemá."

Plán je mít srovnané podmínky na základních školách do konce roku 2023. Žádosti o IT projekty zpracuje město jednotně a budou se týkat všech škol, které mají první i druhý stupeň. Sociální vybavení se pak bude řešit individuálně.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy